EBA'da Yaz Okulu Başlıyor

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Salgın nedneiyle 2019-2020 eğitim öğretim yılı Mart ayında sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı 23 Mart tarihinde geçtiği uzaktan eğitim yayınlarına ara vermeden yaz tatilindede devam edeceğini duyurmuştu.

Uzaktan eğitimde yaz okulunun nasıl olacağını ve nasıl işleyeceğini Bayram sonrası Milli Eğitim Bakanı Zİya Selçuk detayları ile birlikte açıklayacak. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen yaz okula dair detayları merak ediyor.

İşte yaz okuluna dair hazırlanan programların bazıları

Öğrenciler için yeni hazırlanan program ile bu kez yaz dönemi için uzaktan eğitiminden yaz okulu gibi yararlanabilecek.


Peki yazın uzaktan eğitim nasıl olacak?
Öğrenciler yine TRT, EBA TV ve internet üzerinden EBA uygulamasından yararlanabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı öğrenciler için EBA da yaz okulu programı hazırlıyor. Bu kapsamda öncelikli olarak öğrenciler uzaktan eğitimde aldıkları derslerin tekrarlarına ulaşabilecekler.
Yani, ikinci dönemin derslerini EBA'dan tekrar etme şansları olacak. Hazırlanan yeni ders programlarında da bu yer alacak. Bakanlığın hazırladığı programda özellikle ön plana çıkan ise İngilizce eğitimi olacak.
Yani, ikinci dönemin derslerini EBA'dan tekrar etme şansları olacak. Hazırlanan yeni ders programlarında da bu yer alacak. Bakanlığın hazırladığı programda özellikle ön plana çıkan ise İngilizce eğitimi olacak.


Bu kapsamda da bakanlık özel bir çalışma yürütüyor. Öğrencilerin yaz tatilinde İngilizceye yoğunlaşmaları için programa hazırlanıyor. Bu programda İngilizce konuşma ve dinleme olarak öğrencilerin dil yeteneklerinin kendi kademelerine göre geliştirmesi hedefleniyor.


Sadece bu değil. Uzaktan eğitime başlanılan ilk günden itibaren içerik bakımından zenginleştirilen programın yaz için daha da kapsamının genişletilmesi planlanıyor. Aynı zamanda EBA'daki kütüphane bölümünden öğrencilerin daha da fazla yararlanması için çalışma var. Eklenecek yeni uygulamalarla öğrencilerin dersin de yanı sıra eğlenceli vakit geçirmesi için de yeni programlar yüklenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ders sürelerinin ne kadar olacağı gibi teknik detaylar üzerinde de çalışma yürütüyor. Tüm detayları ise bayramdan sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklayacak.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13