Çocuğunu Erken Okula Göndermek İsteyen Veliler Dilekçe Vererek Çocuklarını Okula Gönderebilecekler

Çocuğunu Erken Okula Göndermek İsteyen Veliler Dilekçe Vererek Çocuklarını Okula Gönderebilecekler: Çocukları 69 ve 71 aylık olan veliler okullara verecekleri dilekçeler sayesinde çocuklarını okula göndermeyecekler. Yada çocuğu 66-67 ve 68 aylık olup okula erken göndermek isteyen veliler yine okullarına verecekleri dilekçe sayesinde çocuklarını erken okullara kayıt yaptırabilecekler. 

Çocukları ay olarak yaşını doldurmasına rağmen bu sene okula başlamasını istemeyen yada okul yaşını ay olarak henüz tamamlammaış velilerin çocukları okullara verecekleri dilekçeler sayesinde çocuğunu okula gönderebilecek yada okula başlama tarihini ereteleyebilecekler

MEB  Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu hiç öğrencinin yada velinin mağduriyet yaşamaması için gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve her velinin istediği şekilde davranacağını açıkladı.

İşte Gençoğlu'nun kayıt durumuna ilişkin yaptığı önemli açıklamalar "e-okul.meb.gov.tr" üzerinden velilerin okula erken başlatma ve ertelemeyle ilgili detayları da görebileceğini belirterek, "Özellikle 69, 70, 71 aylık çocuklarımız kayıt erteleyebilecek. Bunun için velilerin yapması gereken şey, sistemde kayıt yaptırmaları gereken okul müdürlüğüne bir dilekçe vermek. Bu kadar basit. Herhangi bir hekim raporuna, tıbbi değerlendirmeye gerek duymaksızın kendi isteklerine bağlı şekilde değerlendirmeyi yapıyoruz." diye konuştu.

OKULA ERKEN GÖNDERMEK İSTEYENLER DİLEKÇE VERECEK 

Gençoğlu, velilerin, 66, 67, 68 aylık çocuğunu erken başlatmak için okul müdürlüklerine dilekçe vermeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13