Ücretsiz çevrimiçi eğitim veren internet siteleri

Akademik Dünya
Bu site, MIT, Harvard, Princeton, Stanford, Yale ve diğerleri gibi dünyanın en iyi üniversitelerinden birinci sınıf dersleri bir araya getiriyor. Okullara ve konulara göre kolay gezinme ve listeleme, bir bilgi denizinde kaybolmanıza izin vermez.

edX
Dünyadaki birçok farklı üniversiteden çok çeşitli dersleri bir araya getiren başka bir site. İsteğinize göre bir kurs seçmek oldukça kolaydır ve daha sonra, örneğin, müzik endüstrisine dalmayı deneyin.

Halk Üniversitesi
UoPeople çoğunlukla ücretsizdir, ancak öğrencilerin her kursun sonunda sınavlar için ödeme yapması gerekecektir. Maliyet, nerede yaşadığınıza bağlıdır. Eğitiminizi burada ücretsiz olarak almaya kararlıysanız, sunulan hibelerden birini almayı deneyebilirsiniz. Öğrenci olmak için İngilizce yeterliliğinizi de göstermeniz gerekir.

TED-Ed
Daha genel bir öğrenme deneyimi için harika bir yer. Bize düşündürücü, motive edici konuşmalar getiren aynı kişilerden eğitici videolarla dolu bir site geliyor. TED-Ed'in bilgiye eğlenceli bir yaklaşımı vardır, bu nedenle ilginç animasyonları izlerken, sınavlara girerken ve ek materyalleri gözden geçirirken sıkılmayacaksınız. Neredeyse tüm videolarının çok dilli altyazıları var.

Сoursera
Bu proje, Coursera.org'da çok çeşitli konularda yayınlayabilmeleri ve kurslar verebilmeleri için dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler ve kuruluşlarla ortaktır. Öğrenciler sadece ders çalışmakla kalmaz, aynı zamanda diğer akademisyenlerle iletişim kurar ve testleri ve sınavları geçer. Proje, birçok en iyi üniversite, müze ve tröstten kurslar sunmaktadır.

Khan Academy
Khan Academy, MIT ve Harvard mezunu olan yetenekli bir genç adamın Louisiana'daki küçük kuzeni için filme çektiği uzaktan eğitimlerden büyüdü. Bu eğitim videoları ilk olarak YouTube'da yayınlandı ve anında hit oldu. Bugün, Khan Academy'nin kendi sitesi var ve çeşitli konularda 4.200'den fazla ücretsiz kursa erişim sağlıyor. Aynı zamanda inanılmaz derecede kullanıcı dostudur, bu da öğrenme hedeflerinize bağlı kalmanızı kolaylaştırır.

Kaynak: https://brightside.me/search#gsc.q=%20education&gsc.sort=

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol