Doğal Afet E-Okul Nakil Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Gelmiş geçmiş en büyük depremler nedeniyle son zamanlar da, büyük bir felaket yaşamaktayız.
6 Şubat gecesi merkez üssü Kahramanmaraş olan ancak 10 ilimizde büyük yıkıma neden olan deprem nedeniyle, 10 binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti.
Yaşanan deprem felaketi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı daha önce depremden etkilenen illerde okulların açılmasını, 20 Şubat Pazartesi gününe ertelemişti.
MEB bugün deprem bölgesinde bulunan öğrenciler için yeni kararlar aldığını açıkladı.
MEB'den yapılan açıklamaya göre deprem bölgesinde bulunan öğrencilere, nakil kolaylığı tanınacak. Yapılacak olan yeni uygulama, e-okul üzerinden yapılabilecek.
Peki doğal afet e-okul nakil başvurusu nasıl yapılacak? E-okul nakil başvurusu nasıl yapılır? Doğal afet e-okul nakil başvurusuna kimler başvuru yapabilecek?
Doğal Afet Nedeniyle Nakil başvuruları e-Okul sistemi üzerinden il/ilçe millî eğitim müdürlükleri koordinasyonuyla okul müdürlükleri tarafından gerçekleşecek. Diğer yandan lise nakilleri ilçe nakil komisyonlarınca gerçekleşebilecek. 
İşte doğal afet e-okul nakil başvurusuna ilişkin detaylar!
E-Okula "e-okul.meb.gov.tr" internet adresine giriş yapılması gerekmektedir.
E-okula giriş yapıldıktan sonra karşınıza çıkan ekranda, sizden istenilen tüm bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde girmeniz gerekmektedir.
Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol