İlkokul 2. sınıfta hangi dersler var ve kaç saat?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2. Sınıf dersleri nelerdir
2019 2020 Eğitim öğretim yılı ilkokul 2.Sınıf dersleri zorunlu ve seçmeli olmak üzere ikiye ayrılıyor. İlkokul 2.Sınıf zorunlu dersler Türkçe (10 saat), Matematik (5 saat), Hayat Bilgisi (4 saat), Yabancı Dil (2 saat), Görsel Sanatlar (1 saat), Müzik (1 saat), Beden Eğitimi ve Oyun (5 saat) olmak üzere haftada 28 saat zorunlu ders bulunuyor.

Ayrıca İlkokul 2.Sınıfta seçmeli ders olarak serbest etkinlikler adı altında haftada 2 saat seçmeli ders bulunuyor.

İlkokul 2. sınıfta kaç ders var 
2020 ve 2021 Eğitim Öğretim yılı İlkokul 2.Sınıfta Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Yabancı Dil, Görsel Sanatlar, Müzik ve Beden Eğitimi Oyun olmak üzere toplam  7 ders bulunmaktadır.

2. Sınıfta hangi dersler var

  • Türkçe 10 saat
  • Matematik 5 saat
  • Hayat Bilgisi 4 saat
  • Yabancı dil 2 saat
  • Görsel Sanatlar 1 saat
  • Müzik 1 saat
  • Beden Eğitimi ve Oyun 5 saat
  • Serbest Etkinlikler 2 saat (Seçmeli)
Ders Adı Ders Saati
Türkçe 10
Matematik 5
Hayat Bilgisi 4
Yabancı Dil 2
Görsel Sanatlar 1
Müzik 1
Oyun ve Fiziki Etkinlikler 5
Serbest Etkinlikler 2
Ders Saati Toplamı 30


 

2020-2021 ilkokul 2. sınıf kaç saat
2020 ve 2021 Eğitim öğretim yılı ilkokul 2. Sınıfta 28 saat zorunlu ve 2 saat seçmeli olmak üzere haftalık toplamda 30 saat ders bulunuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı