Güneş Dünyanın Çevresinde Dönseydi Ne Olurdu?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Eğer güneş dünyanın etrafında dönseydi, dünyaya ne olurdu? Güneşin dünyanın etrafından dönmesi sonucunda felaket yaşanır mıydı? Dünya güneşin değil de, güneş dünyanın çevresinde dönseydi neler yaşanırdı?

Güneş dünyanın etrafında dönseydi nasıl olurdu? Dünya durağan olsaydı, tüm Evren her yirmi dört saatte bir dönerdi. Uzak galaksiler ışık hızının kat kat üzerinde hareket ederdi.

Güneş dünyanın etrafında dönebilir mi?

Yörünge, Dünya'nın güneş etrafındaki yolu olarak tanımlanır. Döndüğü gibi güneşin etrafında da döner . Dünyanın güneş etrafında tam olarak dönmesi 365 gün sürer. Böylece dünya yörüngede dönerken, güneş ve ay da dünyanın yörüngesinde döner.

Güneş dünyanın etrafında dönseydi neredeyse Dünyada gördüğünüz her şey farklı olurdu. Dünya bilindiği üzere güneşin çevresinde dönmektedir. Eğer güneş dünyanın çevresinde dönseydi dünyanın günlük ve yıllık hareketleri baştan aşağı farklı olurdu.

Saat sistemi Dünyanın güneş ve kendi etrafındaki dönüşü ile belirlenmektedir. Bu durumda güneşin dünyanın etrafında dönmesi ile birlikte saatler, mevsimler, gece ve gündüz meydana gelmezdi. Ayrıca sürekli yaşadığımız hava olayları da baştan aşağı farklı olurdu.

Dünya ve diğer gezegenlerin güneş etrafında dönüşleri farklı hız ve eğim ile gerçekleşmektedir. Güneşin dünyanın etrafında dönmesi tüm düzenin baştan aşağı değişmesini gerekli kılacağından yeni bir düzen oluşup oluşmayacağı da bilinmemektedir.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al