Velilere Karne Önerileri

Karneler, çocuğunuzun eğitiminin en sinir bozucu bölümlerinden biridir. Ne bekleyeceğinizi bilmemek hem öğrenciler hem de ebeveynler için stresli olabilir.

Çocuklar ve gençler için, düşük karne notları hayal kırıklığı, stres ve gözyaşı anlamına gelebilir. Ebeveynler için, düşük notlar, çocuğunuzun gelecek için planlarını askıya alabilecek eğitimsel bir engelle karşı karşıya olduğu konusunda bir endişe kaynağıdır.

Karnelerdeki stresi azaltmak için, size ve çocuğunuza gelecekteki başarıyı planlamak için karne sonuçlarından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak en önemli ipuçlarını bir araya getirdik.
 

RAPOR KARTINI ANLAMAK
Rapor kartları kafa karıştırıcı olabilir. Müfredatın ve raporlama standartlarının değiştirilmesi, karnenin bir ebeveyn için pek bir şey ifade etmeyebilecek notlar ve terimlerle dolu olduğu anlamına gelir.

Çocuğunuzun karnesi ile ilgili endişelerinizi gidermek için, okuduğunuz şeyi anlamanız gerekir.
 

ÖĞRETMEN YORUMLARINI OKUYUN (SADECE NOTU DEĞİL)
Çoğu durumda, öğretmen tarafından yazılan yorumlar gerçek nottan daha yararlı olabilir. Bu yorumlar, çocuğunuzun mücadele ettiği (veya mükemmelleştiği) belirli alanların yanı sıra çocuğunuzun genel olarak nasıl performans gösterdiğine dair size daha iyi bir fikir verir.
 

BİR VELİ-ÖĞRETMEN KONFERANSI İÇİN REZERVASYON
Yıldızlardan daha az not sizi endişelendiriyorsa, çocuğunuzun öğretmeni ile konuşmak için bir toplantı ayarlayın. Öğretmen sınıfta çocuğunuzu gözlemlemek ve onunla çalışmak için günde saatler harcadı. Çoğunlukla, çocuğunuzun nerede zorlandığına dair daha iyi bir resim çizebilir ve ayrıca gelişime odaklanmanın yollarını önerebilir.
 

BAĞLAMINA KOY
Çocuğunuzun hangi sınıfta olduğuna bağlı olarak, farklı beceriler ve performans alanları değerlendirmenin odak noktası olacaktır.

İlkokulda, çocuğunuzun karnesi çoğunlukla davranışsal ve sosyal becerilere odaklanacaktır. Okuma ve yazma gibi temel becerilerdeki performans, çocuğunuzun gelecekte ihtiyaç duyacağı temel becerileri geliştirdiğinden emin olmak için önemlidir.

Çocuğunuz okulda ilerledikçe, daha zorlu materyaller ve kavramlar tanıtılacaktır. Bu aşamada, çocuğunuzun mücadele ettiği veya geride kalmaya başlayabileceği konulara dikkat etmeniz önemlidir.

Ne bekleyeceğinizi ve çocuğunuzun eğitiminin her aşamasına nasıl hazırlanacağınızı öğrenmek için Aşama Aşama Rapor Kartlarını Anlama Kılavuzumuzu okuyun .

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol