Squat Kaç Kalori Yakar?

Squat kadınlar için hem yüksek oranda kalori yaktıran bir spor hem de kalça basen bölgesini sıkılaştıran ve çekici bir görünüm elde etmeye yarayan bir harekettir. Squat hareketi kaç kalori yakar öğrenmek için sizlere hem saat bazında hem de tekrar adeti bazında bir tablo hazırladık.

Aşağıda bu tablo verilerini bulabilirsiniz. Squat hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz ve hangi squat hareketleri ne işe yarar ve nasıl yapılır öğrenebileceğiniz detaylı makalemizi ve resimli anlatımları ile squat hareketlerini incelemenizi öneririz.


Squat Kaç Kalori Yakar 50 100 Squat Hareketleri
10 Squat Kaç Kalori Yakar : 10 Kalori
50 Squat Kaç Kalori Yakar : 50 Kalori
100 Squat Kaç Kalori Yakar : 100 Kalori
300 Squat Kaç Kalori Yakar : 200 Kalori
400 Squat Kaç Kalori Yakar : 300 Kalori
10 Dakika Squat Yapmak Kaç Kalori Yakar 80 Kalori
15 Dakika Squat Yapmak Kaç Kalori Yaktırır : 120 Kalori
30 Dakika (Yarım Saat) Squat Kaç Kalori : 240 Kalori
1 Saat Squat Yapmak Kaç Kalori : 480 Kalori

Squat

Kalça ve basen bölgesi için yapılan squat oldukça zor bir spor türüdür. Squat yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, bacaklarınızı önceden ısıtmış olmanızdır. Bunun yanı sıra sırtınız dik bir pozisyonda ve kalçanız yere olabildiğince yakın olmalıdır. Otuz dakika boyunca yapacağınız bu egzersiz,yaklaşık 230 kalori yakmanızı sağlar.

Bisiklet

Bisiklet egzersizi, yaktırdığı kalori bakımında açık havada ve spor salonunda olmak üzere ikiye ayrılır. Spor salonunda kullandığınız bisikleti yarım saat kadar kullanıyorsanız ortalama 200 kalori yakıyorsunuz demektir. Tabi bu kalori miktarı hesaplanırken pedalı çevirme hızı da oldukça önemlidir. Eğer yavaş çeviriyorsanız daha az kalori yakmış olabilirsiniz.

Eliptik bisiklet

Eliptik bisiklet, ayakta yapıldığı için neredeyse tüm kaslarınızı çalıştırmaktadır. Bu nedenle uygulaması oldukça zor biregzersiz türüdür. Eliptik bisikletle 20 dakika çalışmak yaklaşık 210 kalori yakmanızı sağlar.

Boks

Acil kilo vermeniz gerekiyorsa kesinlikle boks yapmanızı öneririz. Boks, kaslarınızı güçlendirerek hızlıca yağ yakmanızı sağlayan en önemli spor dallarından biridir. Bir saat boyunca kum torbasıyla yaptığınız boks antrenmanı 450 kalori yaktırmaktadır. Aynı sürede ringde yapılan boks ise 650 kalori yaktırmaktadır.

İp atlamak

İp atlamak ciddi kondisyon gerektiren sporlardan biridir ve oldukça zordur. Yarım saat boyunca hiç durmadan ip atlarsanız 270 kalori yakmış olursunuz. Ayrıca ip atlarken zıplayacağınız için fazlaca terleyebilirsiniz.

Ağırlık çalışmak

Kilo verdikten sonra ağırlık çalışmanız önerilir. Vücudunuzdaki yağ oranı fazlaysa kesinlikle ağırlık çalışmamalısınız. Yarım saatlik bir çalışma sonucunda 210 kalori yakabilirsiniz.

Mekik

Genellikle göbek bölgesinden şikayetçi olan insanlar evde ya da spor salonlarında mekik çekmektedir. Bu şekilde karın kasları güçlendirilerek yağların yakılması hedeflenmektedir. 20 dakikalık mekik egzersiziyle yaklaşık 120 kalori yakabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol