Skype Mesajları Nereye Kaydedilir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Uygulama, Skype hesabınızı otomatik olarak algılar ve geçmişinizi bulur. Ancak yüklemezse, klasör simgesine tıklayıp şu konuma giderek geçmişi manuel olarak da yükleyebilirsiniz: C:\Users\(PC kullanıcı adınız)\AppData\Roaming\Skype\(Your Skype username) .

Skype sohbet günlükleri nerede saklanır?
Skype Sohbet Geçmişini Görüntüleyin

Skype kullanıcıları, sohbet penceresinde eski Skype mesajlarını göremezler; bu, ekranı temiz tutmaya yardımcı olur. Ancak, bu eski mesajlar gerçekten silinmez; bunun yerine varsayılan olarak Skype indirme klasöründe tutulurlar:

Messenger’dan sonra Skype kullanılmaya başlandı. Facebook ile devri sona eren Messenger kullanıcı sayısı kaybetmeye başlamıştı. Skype ile birleştirerek daha profesyonel ve geniş hizmet vermek adına kullanıma başlandı. Skype sayesinde eski MSN adresi olanlar Hotmail hesapları ile girişlerini yapmaları mümkün olmuştur. MSN logları bilgisayarımıza kayıt olurken Skype loglarımız ise nereye kayıt olup olmadıkları henüz bilinmiyor. Bizde buna açıklık getirdik.

Windows 7 kullanıcılarının logları bulması için bilgisayarlarından şu yolu izlemeleri gereklidir.

C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Roaming\Skype\Logs

Xp işletim sistemi kullananlar için izlemesi gereken yol şöyle.

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Application Data\Skype\Logs


Loglarınız gizli şekilde kaydedildiğinden dolayı göremeyeceksiniz. Aynı zamanda bilgileriniz Skype sunucularına yüklenmektedir. Başka bir yerden interneti açtığınız durumda görüldüğü gibi loglar orada olacaktır. Klasör ayarlarına girerek “gizli dosyaları göster” işaretledikten sonra ekranınız açılacaktır. Eski loglarınıza ulaşmanız mümkün olarak ne zaman kiminle ne konuşulduğunu görebilirsiniz.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol