Sandık Görevlisi Saat Kaçta Okulda Olacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2023 Yılı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görev alacak olanlar, saat kaçta görevleri başında olacak? Seçim görevlileri sabah saat kaçta başlayacak? Sandık görevlisi seçim günü erken mi gidecek? Seçimlerde saat kaçta okulda olmak gerekiyor?

2023 Yılı Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken, seçimde görev alacak olanlar akıllarına takılan sorulara yanıtlar aramakta.

Seçim görevlileri seçim günü saat kaçta görev yerlerine gidecek? Seçim görevlilerinin yapacağı iş ve işlemler şu şekilde gerçekleştirecektir?

Size seçimden önce 1-2 günlük seçim sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar konusunda, bulunduğunuz yerin seçim kurulu tarafından bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

Bu toplantıya mutlaka katılmanız gerekmektedir. Seçim günü zaten sizin yanınızda mutlaka başka görevli de olacaktır. Sabah 7 olmadan kimliğiniz yanınız da olarak görev çıkan okulunuzda olun.  Seçim binasına giderken o görevli arkadaşla irtibatlı olun mutlaka.

Gelen seçmen oy kullanacak imza atacak ve gidecek. Bunu sağlamakla yükümlüsünüz. Süreç sonunda da sandık başkanı arkadaş kimse, onunla oy pusulalarını ve çarşaf listeleri seçim kuruluna teslim edeceksiniz. Sandık görevlisi oyunu, görevli olduğu binada kullanacaktır.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak