Raft Oyunu Nedir? Raft Oyunu Nasıl Oynanır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Oyun, eğlenceli, tamamen çalışan çok oyunculu bir işleve ve üretebileceğiniz tonlarca nesneye sahiptir. Zamanınızın çoğunu denizde başıboş bir şekilde geçirirken hayatta kalmanız ve inşa etmeniz gerektiği için benzersiz bir meydan okuma  sunuyor . Kendinizi beslemeye ve nemlendirmeye çalışmanın yanı sıra okyanusun tehlikeleri hakkında endişelenmeniz gerekiyor. Malzeme toplamak ve üssünüzü oluşturmak, diğer insanlarla buluşma arayışınızda başarısız olmamanızı sağlamanın tek yoludur.

15 Ocak 2021, Jessica Thomas tarafından güncellendi:  Raft, 2020 boyunca sağlıklı bir büyüme yaşayan bir hayatta kalma oyunudur. Oyun hala erken erişimdeyken, tonlarca yeni hayatta kalma içeriğiyle birlikte ikinci bir hikaye bölümü eklendi. Oyuna ayrıca son zamanlarda Corpse ve Valkyrae gibi popüler yayıncılar başlığı yayınlayarak YouTube'da bir patlama gördü. Bu, genişletilmiş bir çok oyunculu topluluğa, tonlarca yaratıcı yeni sal yapılarına ve başlık için ek finansal desteğe yol açtı. Buna ek olarak, oyunun geliştirici blogu, 2021'de 3. bölümün olası bir lansmanına işaret eden daha fazla zanaat tarifi göstermeye başladı.


Radyoyu Bulma

Oyunun hikayesini gerçekten ilerletmenin tek yolu sudaki çöp yığınını takip etmektir. Çöp, oyuncuları adalara götürecek ve sonunda radyoyu bulmalarına yardımcı olacak. Radyo, oyundaki daha büyük adaları ve diğer insanları bulmaya başlamak için kullanılması gereken bir araçtır.

Doğru yolda olduğunuzdan emin olmak için teknenize bir flama yerleştirin ve her zaman işaret ettiği yönde satış yaptığınızdan emin olun.


Düşmanlara Hazırlanın
Dayanmak

Oyunun en başından itibaren, köpekbalığı salınızın peşinden koşacak. Uygun genişleme ile pek bir tehdit olmasa da, oyun boyunca onunla mücadele edilmesi gerekecek. Ek olarak, 2. bölüm güncellemesinden oyunculardan bir şeyler yemeyi bekleyen birkaç ada eklendi.

Salın düzgün bir şekilde savunulduğundan emin olmak için oyuncular erkenden mızrak stoklamaya başlamalıdır.


Kancanızı Tanıyın
kanca

Çok ikinci oyun yükler , envanterinizle tek kancalı dört kare salda yerleştirilecektir. Kanca, çevrenizdeki çöpleri toplamak için kullanmanız gereken şeydir. Kancayla çöp toplamanın iki yolu vardır, doğrudan nesnenin üzerine inmek veya yolunuza çıkana kadar beklemek ve sarsılmak.

Kancada ustalaşarak, oyunun ilk saatinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.


Raftınızı Genişletin
Genişleyen

Kendinize koruma sağlamak ve gerekli aletlere yer açmak için salınızı hızla genişletmeniz gerekecek. Salınıza eklemezseniz, oyunu kısa sürede bitireceksiniz. Sadece pişirme ve su aletleri tek başına odanızın çoğunu kaplayacak ve yelken açamayacaksınız.

Başlamak için birkaç blok eklediğinizden emin olun.


Kenarda İnşa Etmeyin
Köpekbalığı saldırısı
Köpekbalığının salınızın kenarlarına saldıracağını ve yok edeceğini çabucak öğreneceksiniz. Onu gerçekten uzak tutmak için erkenden yapabileceğiniz pek bir şey yok ve aletleri her zaman kenardan uzağa yerleştirmelisiniz. Ağ yerleştirmeyi veya bir oda inşa etmeyi planlıyorsanız, etrafını doldurmak için sal kareler olduğundan emin olun.


 
Balık Ve Yemek Suyu
Yemek pişirme

Oyunda bir ada görmeden günlerce gidebilirsiniz . Bir tane bulsanız bile, çok fazla yiyecek veya su bulamama şansınız var. Midenizi tok tutmanın en iyi yolu, ızgara yapmak için fazla et elde etmek için mümkün olduğunca çabuk bir olta yapmaktır.

Balık tutma işleminiz her zaman su pişirirken, oyunda tatlı su kaynağı yoktur, bu nedenle oyuncuların susuzluktan ölmemek için teknelerinde sürekli dönen bir su bardağı olması gerekir.


Her Adada Durmanıza Gerek Yok
Terkedilmiş Sal

Yukarıda belirtildiği gibi, her ada iyi stoklanmış olmayacaktır. Azalmaya başladığınızda malzemeleri stoklamak harika olsa da, birçok ada zaman kaybıdır. Sarf malzemelerinizi kontrol edin; Gördüğünüz her adaya yanaşmaktan kurtulabilirseniz, çok zaman kazanabilirsiniz.

Oyunun özel adalarının inanılmaz derecede dikkat çekici olduğunu, bu yüzden onları kaçırmamanız gerektiğini unutmayın.


Arkadaşlar Köpekbalığının Dikkatini Dağıtabilir
köpekbalığı

Çok oyunculu bir oyun oynuyorsanız, köpekbalığının dikkatini dağıtmanın yollarını kolayca bulabilirsiniz. Batan bir sala yüzmeniz veya kil için dalış yapmanız gerekiyorsa, o zaman bir oyuncu envanterini saklayabilir ve siz malzemeleri toplarken önce köpekbalığını uzaklaştırmak için suya atlayabilir.

Bu, sığ sularda dalış yaparken her zaman yenilmiş gibi görünenler için harika bir stratejidir.


Tüm Öğeleri Yap
Öğe Menüsü

Üretim menünüzde görünen tüm öğeleri yaparak, daha iyi bir sal oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyin kilidini açtığınızdan emin olabilirsiniz. Islak tuğlaları işleyip kurumaya bırakarak, çalışırken bir fırın elde edebilirsiniz. Demiri inceleyerek daha gelişmiş araçların kilidini açabilirsiniz.


Bir Yayıncı Oluşturun
çöp toplama

Yayıncı, oyunun hikayesinde gezinmenize yardımcı olabilir. Bir flama yerleştirildikten sonra, rotaya geri dönmek için yelkeninizi rüzgarda esme şekliyle hizalayın. Bu, çöp akışından çıktıysanız ve sarf malzemeleriniz azalmaya başladıysa yardımcı olabilir.

Yelkeninizi hazırlar tamamlamaz bir flama oluşturmaya çalışın.


Yemek Pişirmeye Devam Et

Açlıktan veya susuz kalmaktan korunmanın en iyi yolu, her şeyi pişirmeye devam etmektir. Az önce içtiğiniz su bardağını ve ızgaradan aldığınız eti mutlaka değiştirin. Böylece yiyecek ve suyunuz her zaman tüketime hazır olacaktır.

Çok oyunculu oynuyorsanız, bu harika bir sistemdir.


Boyut Önemli Değil

Salınızı genişletmeniz gerekse de, bir kaleye sahip olmak hayatta kalmanıza daha iyi yardımcı olmaz. Izgara, arıtıcı, yelken, yatak ve birkaç ağ gibi ihtiyaçlar için yeterince büyük bir sala ihtiyacınız var. Aşırı büyük bir sal yaptığınızda, sonuçta boyuttan yararlanmayı bırakırsınız.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13