Oruç Tutacaklar Dikkat!

Bugün 2021 yılı Ramazan ayının ilk günü. Geçtiğimiz sene olduğu gibi, bu sene de Ramazan ayı salgının gölgesinde icra edilecek.
Ramazan ayında oruç tutacak milyonlarca kişiye, uzmanlardan uyarı geldi. Korona olan, test sonucu pozitif çıkan vatandaşların oruç tutarken dikkatli olmaları söylendi.
Virüsü atlatıp ilk bir aylık süre içerisinde olanlar dikkat! "İlk 1 ay yenilenme ve toparlanma sürecidir. Bu insanların oruç tutmasını genel itibariyle önermiyoruz denildi.
 

Ramazan ayı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da corona virüsün etkisinde geçecek. Koronavirüs geçiren ve aktif hastaların oruç tutmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, “Kişi 1 sene önce corona virüsü atlatmışsa tabi ki oruç tutsun. Ne düzeyde atlattığı ve ne kadar hasar kaldığı çok önemli. Kişiden kişiye değişmekle beraber eğer aktif covid-19 hastasıysa, hafif de geçiriyorsa oruç tutmamalı. Eğer virüsü atlattı ve ilk 1 ay içerisinde ise yenilenme ve toparlanma sürecinde demektir. Bu insanların oruç tutmasını genel itibariyle önermiyoruz” diye konuştu.

SÖZCÜ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol