Okul Puanı LGS'yi Etkiliyor mu?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Liselere geçiş sınavına sayılı günler kaldı. LGS'ye girecek olan binlerce 8'nci sınıf öğrencisi, büyük bir heyecanla sınav günü beklemekte.

Peki okul puanı LGS'yi etkiliyor mu? Okul başarı puanı, okul not ortalamasının LGS'ye katkısı var mı? Okul başarısı veya başarısızlığı LGS'yi etkiler mi?

Sınav günü yaklaştıkça özellikle velilerin en fazla merak ettiği konuların başında, okul puanının LGS'yi etkileyip etkilemediği sorusu olmuştur.

LGS'de önce okul başarı puanına yani diploma notuna bakılır.  Sonra özürsüz olarak devamsızlığa, en son da yaşa bakılır. Bu sadece puan eşitliği durumunda olur, iki öğrencinin puanlarının eşit olup da aynı okulu tercih etmeleri gerekir. Bu çok çok zor bir durum yani iki öğrencinin puanları eşit olacak, aynı okulu tercih edecek, sıralama da tam kontenjanın bittiği noktada olacak.

Okul başarı puanı 8'nci sınıfta önemli bir noktadır unutmayalım.

Aslında bütün öğretmenlerin 8'nci sınıf öğrencilerini biraz daha anlamaları lazım. Özellikle 8'nci okul, dershane, kurs, denemeler, proje ödevleri, yazılılar derken,  çocuklar sınava kadar fazlasıyla yıpranmaktalar. 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz