Okul Aile Birliği Nasıl Oluşturulur

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okul aile birliği, nasıl oluşur? Okul aile birliği ne iş yapar? Okul aile birliği görev dağılımı nasıl yapılıyor? Okul aile birliği üyeleri, ne zaman ve kimler tarafından seçilmektedir?
 

Okul Aile Birliği Kurulması ve Harcamaları
Okul aile birliği genel kurulu (bütün veliler) mevcut yönetim kurulu çağrısıyla en geç Ekim ayının sonuna kadar toplanır.
Genel kurulda gündem maddeleri doğrultusunda toplantı yapılıp Yönetim Kuruluna 5 asil ve yedek üye, denetleme kuruluna 3 asil ve yedek üye (2 asil ve 2 yedek üye öğretmenler kurulunda seçilen öğretmenler olacaktır) seçilecektir.
Yönetim kurulu, genel kurul toplantısından bir hafta sonra toplantı yapıp, bir başkan, bir başkan vekili, bir muhasip üye, bir sekreter üye olacak şekilde, görev dağılımı yapıp Okul Aile Birliği Karar defterine karar alacaktır.
Okul müdürü başkan ve muhasip üyenin tatbik imzalarını üst yazıyla ilgili bankaya gönderir. Yazıya görev dağılımıyla ilgili kararın eki ve kimlik fotokopileri eklenir. (para harcanmasıyla yetkilenecektir)

Okul Aile Birliği hesabından harcanması
Okul müdürü okul aile birliği yönetimine hitaben ihtiyaç yazısı yazacak. Okul aile birliği ilgili hizmetin görülmesini sağladık.
İlgili firmadan alınan hizmet ile ilgili fatura talep edilir. Fatura Okul Aile Birliği vergi numarasına ve adına kesilir. Faturanın ödenmesi için yönetim kurulu karar alınır.
Okul aile birliği başkanı ve muhasip üyenin imzasıyla bankaya üst yazı yazılır. Üst yazıda ödenecek hesap bilgisi ve miktar bilgisi yazılır.
Yapılan gelir ve gider işlemleri TEFBİS'e işlenir, gelir gider defterine kaydedilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al