Nasıl Astronot Olunuyor?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Nasıl astronot olunur? Astronot olma şartları nelerdir? Kimler astronot olabilir? Astronot olmak için hangi bölümleri bitirmek gerekiyor?
Astronotlar, yerçekimi yokluğunda omurga uzadığı için uzayda iki veya daha fazla inç büyüme eğilimindedir. Bu fenomene genellikle sırt ağrısı eşlik eder.

Japon kalp cerrahı Bay Hieb ve Dr. Chiaki Naito-Mukai, araştırmacıların büyümeyi ağrıyla karşılaştırabilmeleri için her sabah Columbia'da kendilerini ölçüyorlar. Dr. Mukai'nin boyu hakkında henüz bir bilgi yok, ancak 5 fit 2'de başladı.

Kalkınan astronotlar, programa kabul edilmek için en az 4 fit 10 1/2 inç ve bir mekik pilotu olmak için en az 5 fit 4 olmalıdır. Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, astronotların kontrollere ulaşabilmesini ve uzay giysilerine sığabilmesini şart koşuyor. Çok uzun olsalardı, koltuklarında sıkışıp kalırlardı.

Columbia'daki bazı hayvanlar da büyüyor. Gelişim biyologları tarafından uzaya gönderilen 144 semender yumurtası şimdiden kuyruk filizlendiriyor. Hatta birkaçı solungaç geliştiriyor.

Kalkınan astronotların , genellikle bir STEM alanında yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerekir . Ayrıca iki yıllık eğitimi tamamlamalı ve kötü şöhretli NASA fiziksel sınavını geçmelisiniz. Uzayla ilgilenenler bilim adamı, mühendis veya astronom olarak iş bulabilirler.
Astronot olmak ne kadar sürer?
Astronot olmak ne kadar sürer? Yaklaşık 10 yıl . Üniversite için dört yıla, yüksek lisans için iki yıl, iki yıl mesleki deneyim ve ardından NASA Astronot Kolordusu'nda iki yıl.
Astronot olmak için gereken nitelikler nelerdir?
Astronot olmak için gereken asgari nitelikler NASA'nın web sitesinde listelenmiştir. NASA astronotu olmak için birinin ABD vatandaşı olması ve biyolojik bilimler, fizik bilimleri, bilgisayar bilimleri, mühendislik veya matematik alanlarında yüksek lisans derecesi alması gerekir .

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol