Mobil Temassız Ödeme Nasıl Aktifleştirilir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Mobil temassız kartınızın telefonunuza anında yüklenmesi ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Fiziki kredi kartına ihtiyaç olmadan, bankanın telefona indirilen uygulaması üzerinden telefonda bulunan NFC özelliği ile kredi kartından ödeme yapma işlemidir. Kredi kartı ile temassız ödeme kolaylığının ardından birçok banka müşterilerine mobil telefon ile temassız ödeme kolaylığı sunar. Bu işlem yalnızca temassız özellikli POS cihazlarından gerçekleştirilir.

Mobil ile Temassız Ödeme İçin Neler Gereklidir?
Kredi kartından mobil ile temassız ödeme işlemi
için:

 • Mobil temassız ödeme yapılmak istenen akıllı telefonun işletim sisteminin Android olması ve NFC özelliği olması gerekir.
 • Telefonunuzda NFC özelliği mevcut ancak aktif değilse ayarlar bölümünden NFC menüsü ile aktifleştirilir.
 • Telefonunuzda NFC özelliği uygulama kullanılırken açık olmak zorundadır.
 • Kredi kartının ait olduğu bankanın mobil uygulaması telefona indirilmelidir.
 • Banka hesap numarası veya T.C. kimlik numarası ile giriş yapılmalıdır.
 • Mobil uygulamada bulunan ödemeler menüsünden mobil ödeme seçeneği aktifleştirildikten sonra mobil temassız ödeme gerçekleştirilir.

Telefonlarda NFC Özelliği Nedir?
NFC
, 4 cm mesafe için kullanılabilen bluetooth gibi bir kablosuz iletişim teknolojisidir. Türkçe açılımı “yakın alan iletişimi” anlamına gelir.  NFC özelliği bulunan iki cihaz arasında veri alışverişi yapılır. Telefonun POS cihazına yaklaştırılarak alışverişin hızlı ve güvenli şekilde yapılabilmesi de bu özellik sayesinde gerçekleşir.

Cep Telefonundan Mobil Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?

 • Mobil cihaz ekran kilidi açık durumdayken temassız POS cihazına yaklaştırılır.
 • Kısa bir süre içerisinde ödeme gerçekleşir. Ancak işlem tamamlanmadan telefon POS cihazından uzaklaştırılmamalıdır.
 • Temassız ödeme limitinin üzerindeki alışverişler için kart şifresi talep edilecektir.
 • Mobil uygulama üzerinden yapılan işlemler kontrol edilebilir.

Ziraat Bankası Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası mobil temassız ödeme
yapabilmek için yapılması gereken adımlar şunlardır:

 • Bankakart Mobil uygulaması üzerinden ödemeler menüsü seçilir.
 • Daha sonra mobil temassız ödemeler menüsü seçilir.
 • Açılan menüde temassız ödeme özelliğinin aktifleşmesi için uygun kartlar listelenir.
 • Temassız ödeme yapılmak istenen kart seçilir ve aktif edilir.
 • Temassız ödeme iptali ise yine aynı menüden gerçekleştirilir.

İş Bankası Maximum Kart Mobil Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?
Maximum Mobil uygulaması üzerinden İş Bankası kartınızın Mobil Temassız özelliğini aktifleştirerek, Android 5.0 ve üzeri işletim sistemli NFC özelliğine sahip cep telefonlarınız ile temassız okuyucu özelliğine sahip tüm POS cihazlarınızda temassız alışveriş yapabilirsiniz.

500 TL altındaki mobil temassız alışverişlerinizi şifresiz olarak, 500 TL ve üzerindeki mobil temassız alışverişlerinizi ise POS cihazı üzerinden mobil temassız özelliği kazandırdığınız kartınızın kart şifresinizi girerek tamamlayabilirsiniz.

Mobil temassız özelliğini bir kez aktifleştirdikten sonra her işlem için Maximum Mobil uygulamasını tekrar açmaya gerek olmadan temassız ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aktif bir internet bağlantınız bulunmasa dahi Bankamızın belirlediği adet ve tutarda mobil temassız işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem adet sınırını doldurmanız durumunda yeni haklarınızın yüklenmesi için aktif bir internet bağlantınızın bulunması gerekmektedir.

Güvenliğiniz için cep telefonunuz aracılığıyla yaptığınız temassız işlemlerde POS slibi üzerinde Bankamız tarafından oluşturulan dijital kart numaranızın son dört hanesi yer alacaktır. Mobil temassız işlemlerinizi fiziki kartınız üzerinde izleyebilirsiniz.

Mobil temassız özelliğini aktifleştirmeniz sırasında kredi kartları için mobil temassız kartınız ile kullanacağınız aylık mobil temassız limitinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu limit kapsamında işlem gerçekleştirebilirsiniz. Maximum Mobil üzerinden belirlemiş olduğunuz aylık mobil temassız limitine ulaştığınızda mobil temassız limitinizibağlı olduğu fiziki kartın limitini ve/veya mobil temassız özelliği için Bankamız tarafından belirlenen üst sınırı aşmayacak şekilde revize edebilir ya da kart borcunuzu ödeyerek limit boşluğu oluşturabilirsiniz.

Bankamatik kartlarınıza da Mobil temassız özelliği ekleyebilirsiniz. Bankamatik kartlarınıza Mobil temassız özelliği eklediğinizde günlük işlem limitiniz 500 TL olarak belirlenmektedir.

Mobil temassız özelliği ile gerçekleştireceğiniz işlemler fiziki kartınız üzerinden izlenmektedir. Borç ödeme işlemini yine ilgili fiziki kartınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Dilediğiniz takdirde kartınızın mobil temassız özelliğini kapatabilirsiniz.

Maximum Mobil uygulaması üzerinden kartınızın mobil temassız özelliğini aktifleştirebilmeniz için aktif bir internet bağlantınızın olması gerekmektedir.

* Aidatsız kartlara mobil temassız özelliği bulunmamaktadır.

Telefonunuzun Temassız Ödemeyi Destekleyip Desteklemediğini Kontrol Etme

Google Pay'i ayarlayıp bir kart eklemenize rağmen mağazalarda ödeme yaparken sorun yaşıyorsanız bu adımları kontrol edin.

1. Adım: Telefonunuzun yazılım standartlarını karşıladığından emin olun
Telefonunuzdaki yazılımın Play Protect sertifikalı olup olmadığını kontrol edin.
Telefonunuz üzerinde değişiklik yaptıysanız değişikliklerden sonra güvenlik standartlarının karşılandığından emin olun. Aşağıdaki kriterlere uyan telefonlarda Google Pay, mağazalarda çalışmayabilir:
Android'in geliştirici sürümlerinin yüklü olduğu telefonlar.
Rootlanmış, özel bir ROM çalıştıran veya fabrika yazılımı değiştirilmiş telefonlar. Google Pay, güvenlik riski nedeniyle bu telefonlarda çalışmaz.
Test edilmemiş ve Google tarafından onaylanmamış telefonlar.
Kilidi açılmış bir bootloader barındıran telefonlar.
Bu sorunları düzeltmek için, Play Protect sertifikalı ve rootlanmış telefonlar hariç olmak üzere telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın.

2. Adım: Telefonunuzda NFC olup olmadığını öğrenin
Ayarlar açın.
"Arama ayarları" çubuğuna "NFC" yazın.
NFC'yi dokunarak açın.
NFC'yi bulamıyorsanız telefonunuzla temassız ödeme yapamazsınız.

3. Adım: Google Pay'in varsayılan ödeme uygulaması olarak ayarlandığından emin olun
Ayarlar açın.
Uygulamalar ve Bildirimler ardındanVarsayılan uygulamalar'a dokunun.
Varsayılan uygulamalar, "Gelişmiş" seçeneğinin altında olabilir.
Dokundur ve Öde'ye dokunun.
Google Pay'i varsayılan uygulama olarak ayarlayın.
Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

İpuçları:

Daha önce Google Pay ile temassız ödeme yapabilmenize rağmen artık yapamıyorsanız cihazınızın üreticisiyle iletişime geçin. İşlevselliği etkileyen bir cihaz yazılımı güncellemesi yapılmış olabilir.
Cihazınız, terminale tuttuğunuzda tepki vermiyorsa Google Pay temassız ödemeler için ayarlanmamış olabilir. Yukarıdaki adımları uygulayın, ödeme yöntemi ekleyin ve kartı veren kuruluşla ilgili gerekli doğrulamayı tamamlayın.
Telefonunuzu terminale birkaç saniye daha tutmayı deneyin.
Bazı işlemler, telefonunuzun kilidini birden çok kez açmanızı gerektirebilir.
Telefonunuz bir beta program kapsamında çalışıyorsa Google Pay güvenilmez duruma gelebilir veya cihazınızda çalışmayı tamamen durdurabilir. Bu beta programının Google Pay'i kullanma olanağınızı nasıl etkileyebileceği konusunda sorularınız veya endişeleriniz varsa daha fazla bilgi için cihaz üreticisiyle iletişime geçin.
Almanya ve Rusya: Önceki tartışmalara göz atmak veya üzere soru sorarak öneri almak için Google Pay Topluluğu'nu ziyaret edin.
Uygulama üzerinden geri bildirim gönderebilir ve teknik sorunları bildirebilirsiniz.

Google Pay uygulamasını Google Pay açın.

Menü ardından Geri bildirim gönder'e dokunun.

Temassız Ödeme Nedir?
Temassız ödeme, bu özelliğe sahip kredi kartları ve POS cihazlarıyla şifre girmeden, kartı cihaza yaklaştırarak ödeme yapma işlemine denir. Giderek popülerleşen bu teknoloji konusunda merak edilen konulardan bir tanesi de "Temassız ödeme güvenli mi?" sorusu olur. Temassız ödemelerde uygulanan çoklu güvenlik seviyeleri sayesinde işlemler en güvenli şekilde gerçekleştiriliyor. Kredi kartınız ile yapacağınız toplam temassız işlem tutarınız 4000 TL'ye ulaştığında, işleminize bir seferlik şifre girerek devam edebilirsiniz.

Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?
Temassız ödeme işlemi; temassız kredi kartı ve temassız POS cihazı ile kart cihaza yaklaştırarak yapılır. Bu sayede ödeme işlemi, kart şifresi girmeye gerek kalmadan en hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Temassız Ödeme Limiti Nedir?
Temassız ödeme özelliğini kullanarak kartı POS cihazına takma, imza atma ya da şifre tuşlama derdine girmeden en hızlı ve sorunsuz şekilde ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınız ile ödeme yapmanız gereken her noktada, POS cihazının da temassız özellikli olması koşuluyla 500 TL’ye kadar olan ödemelerinizi kolayca yapabilir ve bu konforu yaşayabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler:
Mobil Temassız ödeme Nasıl AktiflestirilirMobil Temassız ÖdemeNasıl AktifleştirilirMobil Temassız Ödeme NasılTemassız Ödeme Nasıl AktifleştirilirMobil Temassızİş Bankası Mobil Temassız Ödeme NasılMaximum Mobil Temassız Ödeme NasılYapı Kredi Mobil Temassız Ödeme NasılAkbank Mobil Temassız Ödeme NasılVakıfbank Mobil Temassız Ödeme NasılZiraat Bankası Mobil Temassız Ödeme NasılHalk Bankası Mobil Temassız Ödeme NasılKredi Kartı Ile Mobil Temassız ÖdemeNFC Ile Temassız Ödeme Nasıl YapılırMobilden NFC Ile Temassız Ödeme Nasıl YapılırCep Telefonundan NFC Ile Temassız Ödeme Nasıl YapılırCep Telefonundan Temassız Ödeme Nasıl YapılırTelefon Ile Temassız Ödeme YöntemiTemassız ödemeNfc Temassız ödemeNfc Ile Temassız ödemeTemassız ödeme Nasıl YapılırMobil Temassız ödeme Nasıl YapılırNFC (Telefon) Ile Temassız ödeme YöntemiVakıfBank Mobil Temassız ÖdemeTELEFONDAN MOBİL TEMASSIZ ÖDEME (NFC İLE ÖDEME 2022)TELEFONDAN MOBİL TEMASSIZ ÖDEMENFC İLE ÖDEME 2022NFC İLE ÖDEMETelefondan Temassız ödeme Nasıl YapılırMobil Temassız ödeme Nasıl çalışır?Temassız ödeme Nasıl Açılır?Telefondan NFC Ile ödeme Nasıl Yapılır?Telefonum NFC Desteklenmiyor Ne Yapmalıyım?Telefona NFC özelliği Yüklenir Mi?Cihazın NFC özelliği Nasıl Açılır?Mobil Temassız Ödeme HakkındaTelefonunuzun Temassız ödemeyi Destekleyip Desteklemediğini Kontrol EtmeGoogle PayTelefonunuzda NFC Olup OlmadığıPixel Telefonunuzla Temassız ödeme YapmaTelefonunuzla Temassız ödeme YapmaCep Telefonu Ile Temassız ödemeMobil TEMASSIZ ÖDEME ZiraatZiraatZiraat NFC ödemeİş Bankası NFC ödemeNFC ödemeAkbank NFC ödemeVakıfbank NFC ödemeGaranti NFC ödemeZiraat Mobil Temassız ödeme AçmaNFC Kredi Kartı TanımlamaMobil Temassız ödeme IPhoneMobil Temassız ödeme AndroidZiraat Temassız ödeme GözükmüyorMobil Temassız Ödeme Nedir?NFC özelliği IleMobil Ile Temassız Ödeme İçin Neler Gereklidir?Kredi Kartından Mobil Ile Temassız ödeme IşlemiTelefonunuzda NFC özelliğiNFC Özelliği Nedir?Telefonlarda NFC Özelliği Nedir?NFCNFC NedirMobil Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?Cep Telefonundan Mobil Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?Mobil Temassız Ödeme İçin Limit Var Mı?Ziraat Bankası Temassız ÖdemeZiraat Bankası Mobil Temassız ödemeZiraat Bankası Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?Mobil Temassız Ödeme AvantajlarıMobil Temassız Ödeme Güvenli Midir?Maximum Mobil Temassız Ödeme Nasıl Aktifleştirilir?İş Bankası Maximum Kart Mobil Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?Maximum Kart Mobil Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?Mobil Temassız Ödemelerinize 100 TL MaxiPuanTemassız Ödeme Nedir?Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?Temassız Ödeme Limiti Nedir?Telefonunuza Mobil Temassız Ödeme

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al