Minecraft Hilesi Nasıl Yapılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Minecraft Java Edition'da (PC/Mac) hileleri açmak için yeni bir dünya oluşturmanız ve menüden Diğer Dünya Seçenekleri...'ni seçmeniz gerekir. Bu sizi menüde Hilelere İzin Ver: AÇIK'ı seçtiğiniz başka bir pencereye götürecektir. Ardından, normalde yaptığınız gibi dünyanızı yaratmaya devam edin.

Sıradan bir Minecraft oyunu ister tek başınıza ister arkadaşlarınızla oynuyor olun harika olsa da, zaman zaman kendi eğlenceniz için oyunun kurallarını değiştirmek eğlenceli olabilir! Minecraft, etkili bir şekilde hile yapmanıza izin verebilecek birçok yerleşik konsol komutuna sahiptir ve buna ek olarak, kelimenin tam anlamıyla yüzlerce indirilebilir "saldırı" ve çevrimiçi olarak ücretsiz olarak kullanılabilen açıklardan yararlanmalar vardır. Bu hileleri öğrenmesi ve kullanması kolaydır, bu yüzden oyununuzu renklendirmek için bugün repertuarınıza ekleyin!


Hilelere izin verildiğinden emin olun. Minecraft, emrinizde hileleri yazmanıza izin veren yerleşik bir konsol özelliğine sahiptir. Ancak, konsolda kullanmadan önce oyununuzda hileleri etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır: 
Tek oyunculu bir oyunda: Oyununuzu kurarken "Daha Fazla Dünya Seçeneği..." düğmesini tıklayın. Bir sonraki sayfada, hilelerin "AÇIK" olarak ayarlandığından emin olmak için "Hilelere İzin Ver" düğmesini kullanın.
Çok oyunculu bir oyunda: Hileler, tek oyunculu bir oyunda olduğu gibi, oyunun ana bilgisayarı (LAN bağlantısını barındıran kişi veya oyun sunucusunu oluşturan kişi) tarafından etkinleştirilebilir. Bu durumlarda, genellikle yalnızca ev sahibi hile kullanabilir.
Bazı çok oyunculu oyunlarda, hileler oyunun ortasında moderatörler (yani "operatörler") ve hatta komut bloklarından komut dosyaları tarafından etkinleştirilebilir.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol