Mazereti Nedeniyle Sınava Giremeyen Öğrenciye Aynı Sorular mı Sorulur?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Her hangi bir mazereti nedeniyle sınava katılamayan öğrencilere, diğer sınavda çıkan soruların aynısı mı soruluyor? Mazereti nedeniyle sınava giremeyen öğrencilere, farklı sorular mı sorulmakta? Sınava ayrı giren öğrenciye farklı sorular mı sorulmakta?

Sınava ayrı giren öğrencilere farklı sorular sormak, öğretmenin inisiyatifinde mi? 

Madde 3- (1) Madde 2'de sayılan mazeretlerden biri nedeni ile sınava giremeyen öğrenci, mazeret sınavına girmek istediği ders veya dersleri belirten dilekçe ve mazeretini, gerekli belgeyi de ekleyerek, eksiksiz olarak, belirtilen zaman içinde Dekanlığa/Müdürlüğe iletir.

Sınava ayrı girecek olan öğrencilere, farklı sınav soruları sorulmaktadır. Toplu olarak yapılan sınavda çıkan sorular, diğer öğrencilere sorulmamakta. Sınava ayrı giren öğrencilere daha önce belirlenen yedek sorular sorulmaktadır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz