LİSELERDE DEVAMSIZLIK OLACAK MI?

2021-2022 Eğitim öğretim yılında salgın öncesinde olduğu gibi, tam zamanlı ve yüz yüze eğitime geçildi.
Yeni eğitim öğretim yılında devamsızlık olacak mı? 2021-2022 Eğitim öğretim yılında liselerde devamsızlık olacak. 
MEB'in bu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, liselerde devamsızlık yapan öğrenciye ilişkin izlenecek yolları şu şekilde açıkladı.

Öğrencilerin ders başarıları takip edilecek, özellikle başarısı düşük öğrenciler başta olmak üzere tüm öğrencilerin başarısını artırmak için gerekli rehberlik, yetiştirme ve destekleme programları uygulanacaktır.

Öğrencilerin okula devam durumları düzenli olarak takip edilecek; rehberlik servisi, yönetici ve öğretmenler tarafından devamsızlık sorunu yaşayan öğrencilerin velileri ile yakın işbirliği yapılarak gerekli tedbirler alınacak, bu kapsamda, bir plan dâhilinde yıllık olarak belirlenecek hedefler
doğrultusunda devamsızlık nedenine bağlı sınıf tekrarı oranlarının azaltılması, devamsızlıkların ve okul terklerinin en aza indirilmesi için öğrencilerin okula aidiyet duyguları güçlendirilecek; sosyal, kültürel, bilimsel, sanatsal ve sportif etkinliklere önem verilecektir. Bu kapsamda, öğrencilerin okula devamlarının sağlanması ve devamsızlık oranlarının azaltılması amacıyla 17.02.2017 tarihli ve 2057687 sayılı yazıda belirtilen çalışmalar gerçekleştirilecek ve sürekliliği sağlanacaktır. 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında işletmelerde beceri eğitimine giden öğrenciler ile staj yapan öğrencilerin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) iş ve işlemleri, ilgili mevzuatına uygun olarak zamanında yapılacak ve İşletmelerde Mesleki Eğitim Uygulamaları Modülüne işlenmesi sağlanacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol