Lisede 30 Günü Aşan Devamsızlık İzne Çevrilebilir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Liselerde devamsızlık nedeniyle sınıfta kalma olayı yaşandığından dolayı, devamsızlık hakkını aşan öğrenciler sınıfta kalıyor.
Liselerde 30 gün devamsızlık sınırını aşan öğrencilerin aileleri, bazı mazeretlerden dolayı okula gidemeyen ve devamsızlık hakkını dolduran çocukları için, devamsızlıklarını sildirme yolları aramakta.
Peki liselerde 30 gün devamsızlık hakkı aşıldığında, sildirilme durumu var mı? Devamsızlık hakkını aşan öğrencilerin aileleri, devamsızlığı sildirebiliyor mu?
Mazeret nedeniyle devamsızlık hakkını dolduran öğrencilerin velileri, okul idaresiyle görüşüp devamsızlığı izne çevirebilirler.
Eğer öğrencinin okula gelmemesinde, ailenin bilgisi dahilinde gerekçeli bir durum varsa, okul idaresi inisiyatif kullanıp devamsızlığı izne çevirebilir.
Ancak veli izni ise öğrencinin devamsızlığının üzerinden 5 gün geçti ise okul idaresinin inisiyatifindedir ve kabul etmeyebilir.
Özürsüz devamsızlık 10'u geçerse öğrenci kalır, ama veli dilekçe verirse 10'un üzerindekileri özürlü kısma aktarabilir.
 

Anahtar Kelimeler:
Devamsızlık Sildirme Kaç Gün Içinde VerilirLise Devamsızlık HakkıLisede Devamsızlık Sildirme Kaç GünYarım Gün Devamsızlık Silinir MiÖzürlü DEVAMSIZLIK SildirmeLisede Devamsızlık Sildirme DilekçesiLisede Devamsızlık Sildirme VarmıHangi Okulun Kaç Gün Devamsızlık Hakkı VarÖzürsüz Devamsızlığı özürlüye çevirmeOkullarda Devamsızlık Hakkı Kaç Gün2. Dönem Devamsızlıklar Sıfırlanıyor MuDevamsızlık Sildirme Var Mıİzinli Devamsızlık 20 Günü Aşınca Ne Yapılmalıİzinli Devamsızlık 20 Günü Aşınca Ne Yapılmalı?7 Adımda Devamsızlık SildirmeDevamsızlık Nasıl SildirilirOkula Devamsızlık 2. Dönem Silinir Mi20 Ve 30 Günü Geçerse Ne OlurLisede Devamsızlık 5Lisede özürlü Devamsızlık 20 Günü Geçerse Ne OlurLisede özürlü Devamsızlık 20 Günü Geçerse Ne Olur?Özürsüz Devamsızlık Kaç Gün Olursa Belge AlınmazÖzürsüz Devamsızlık Kaç Gün Olursa Belge Alınmaz?Okulda Devamsızlık 30 Günü Geçerse Ne OlurOkulda Devamsızlık 30 Günü Geçerse Ne Olur?Lise Devamsızlık 5 Günü Geçerse Ne OlurLise Devamsızlık 5 Günü Geçerse Ne Olur?Lisede Devamsızlık Nasıl SildirilirSınıf TekrarıDevamsızlık Hakkını Dolduranlar Sınıf Tekrarı YaparmıNot Ortalaması Yüksek Ama Devamsızlık Hakkı Dolan öğrenci Sınıfta KalırmıLisede Kaç Gün Devamsızlık Yapanlar Sınıfta KalırLiselerde 30 Günlük Devamsızlık SilinebilirmiLisede Devamsızlık SilinebilirmiLiselerde Devamsızlık SildiirlebilirmiLisede Devamsızlık Izne çevrilebilirmiLiselerde Devamsızlık Izne çevrilebilirmiLiseLisede 30 Günü Aşan Devamsızlık İzne Çevrilebilir MiLisede 30 Günü Aşan Devamsızlık İzne Çevrilebilir Mi?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz