Hangi Burç Nasıl Bir Öğretmen Olurdu?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Burçlarınıza göre nasıl öğretmen olabilirsiniz, öğrenci ve yöneticileriniz ile nasıl iletişim kurabilirsiniz kısaca bahsetmek isterim.
 

BURÇLAR VE ÖĞRETMENLER FOTO GALERİSİ

KOÇ

Ben kimliği güçlü olan Koç burçları, kendilerini özgürce ifade edebilecekleri ve onları dinleyen öğrencileri severler. Hareketli ve enerjik yapıları ile saatlerce sıkılmadan ders anlatabilirler. Hareketlidirler ancak demode bilgilerden kanabilir aksine daha yeni, ilgi çeken, motive edecek bilgileri sunmayı tercih ederler. Adaletsizliğe karşı ilk tepki verenlerdendir. Zaman zaman öğrencilerine bir arkadaş gibide davranabilirler.

Koç öğretmeni öğrencilerini, hayatlarında hep daha iyi şeylere ulaşmaları için harekete geçirir. Yavaş olanlara karşı biraz sabırsız olabilirler. Her konuda başarı gösteren öğrenciler Koç öğretmenine daha yakın olacaklardır.

BOĞA

Kendini güvende hissetmek isteyen Boğa burçları daha sabit, huzurlu, verilen sorumlulukları kendilerini fazla yormadan yerine getiren öğrenci profillerini severler. Çok disiplinlidirler ve aynı zamanda da dediğim dedik denilebilecek kadar da inatçıdırlar. İç dünyalarındaki estetik becerilerini hangi dal olursa olsun dış ortama da yansıtmak isteyeceklerdir, etrafını güzelleştirmek ve sanatsal faaliyetlere teşvik etmek isteyeceklerdir.

Boğa Öğretmen

Boğa öğretmeni çok sabırlıdır ve öğrencilerine her şeyi etraflıca anlatır. Öğrencilerini çok fazla itelemezler. Kendilerinin aceleye getirilmesinden de hoşlanmazlar. Yavaş ve istikrarlı olmayı severler. Bilgili öğrencileri severler ve gizli yetenekleri keşfetmede ustadırlar.

İKİZLER

Çok hızlı değişkenlik gösteren İkizler burçları ‘ yarın yazılı var ‘ diyerek ertesi gün “iptal ettim” diyebilir. Öğrencileriyle sürekli iletişim halinde olurlar ve iyi anlaşırlar. Asla sıkıcı ve sessiz bir sınıf olmaz bir İkizler öğretmenininiz varsa. Eğitim hayatına rutin devam etmeyi sevmezler. Hareketli aktiviteler katarak, kendilerini rahat ifade edebilecekleri ve katılım sağlayabilecekleri serbest eğitimi tercih ederler.

İkizler Öğretmen

İkizler öğretmeni entelektüeldir. Müfredata bağlı kalmayı sevmezler. Herhangi bir konu hakkında her şeyi konuşurlar ve öğrencilerinin zihin açıcı tartışmalar yapmalarını isterler. Verimlilik üzerine odaklanırlar ve öğrencilerinin her zaman alışılmışın dışında ve farklı perspektiften düşünmelerini sağlarlar.

YENGEÇ

Öğrencilerini kendi çocukları gibi gören Yengeç burçları, duygusal bağ geliştirerek eğitmeyi ve öğretmeyi severler. Öğrencilerin sorunlarını dinleyen, onlara yardımcı ve destek olmaya çalışan öğretmen profili sergilerler. Ancak çok kızdırır, disiplinli davranmazsanız da size adeta küsebilir. Biraz sessiz ve içine kapanık da olabilirler. Öğle saatlerinde kendi yemeklerini öğrencileriyle paylaşmaktan da hiç çekinmezler.

Yengeç Öğretmen

Yengeç öğretmeni duygusaldır ve öğrencileri ile çok derin duygusal bağlar kurar. Öğrencilerinin kendilerini, güvende ve korunuyor hissetmelerini ister. Her konuda iyi olamadıkları veya belli konularda başarısızlık yaşadıkları durumlarda hiçbir öğrencisinin kendisini kötü hissetmesini istemez. Yengeç burcu öğretmene sahip çocuklar her zaman kendilerini motive olmuş ve mutlu hissederler.

ASLAN

Rekabet gücü yüksek olan Aslan burçları, gerek giyim tarzları ile gerek konuşma ve hitabeleri ile her daim dikkatleri üzerlerine çekmek isterler. Popüler bir öğretmen olmak onlar için olmazsa olmazıdır. Sınırsız enerjileriyle kendilerini unutturmazlar. Çeşitli aktivitelerde görev alarak okul panolarında isimlerinin yada başarılarının sunulmasını isterler. Tüm sosyal aktivitelerden geri kalmadan, rekabet içinde sevdirirler kendilerini.

Aslan Öğretmen

Aslan öğretmenler öğrencilerine her zaman farklı öğrenme yöntemleri sunmakta büyük istek sahibidir ve öğrencilerini benzersiz öğretme stilleri ile kendisine hayran bıraktırır. Kontrolü asla elinden bırakmaz ve öğrencilerinin kuralları çiğnemesine müsamaha göstermez. Eğer Aslan bir öğretmeniniz varsa eğitim hayatınız hem eğlenceli hem de çok yoğun olacaktır.

BAŞAK

Analitik, pratik zekaya sahip Başak burçları, tüm detayları ince ince görür, fark eder ve sizden de bunu bekler. Organizasyon yeteneğine sahip olduklarından okul içinde her türlü aktivitelerde ön sırada yer alır ve öğrencilerini de görev dağılımı yaparak çok sıkı kontrol ederler. Ama disiplininizle ama bir sunum esnasında gözden kaçırmadığınız detaylarla görevinizi güzel, tam, eksiksiz sunarsanız sizden iyi ve kıymetli öğrenci olacaktır.

Başak Öğretmen

Başak öğretmeni memnun etmesi oldukça zordur. Gizli kusurları anında görürler ve her zaman düzeltecek bir şeyler bulurlar. Bu sebeple Başak öğretmenin öğrencileri çoğu zaman öğretmenlerinin kendilerini uzun süreli bir başarıya hazırladığının ve onlar için en iyisini istediğini anlamazlar. Çalışkan bir başak öğretmenden öğrenilecek çok şey vardır.

TERAZİ

Nazik bir üsluba sahip Terazi öğretmenleri, adalet, hak, hukuk konularına son derece önem verirler. Okul içinde tartışan öğrencilere hemen müdahale ederek orta yolu bulmak isterler. Yöneticiler ve öğrenciler arasında da adeta bir köprü kurarak eğitim sistemini iyileştirmek isterler. Dış görünüşe çok önem verdiklerinden dolayı gerek kendi kıyafetleri gerekse öğrencilerin formalarının temiz, ütülü olmasını isterler. Sanatsal konularda da oldukça girişkendirler.

Terazi Öğretmen

Terazi öğretmen sınıf içerisinde harika bir atmosfer yaratır ve öğrenciler bu uyumlu ve rahat öğretmenin yanında kendilerini çok rahat hissederler. Terazi öğretmenler öğrencilerin kolaylıkla yanaşabildiği öğretmenlerdir. Bir konuda yaşadığı başarı veya başarısızlıktan ziyade öğrencinin genel ilerleyişine odaklanır. Eğitimde de denge onlar için her zaman önemlidir.

AKREP

Uyanık, zeki ve güçlü sezgilere sahip Akrep burçları, gerek yöneticileri ile gerekse öğrencileri ile oldukça stratejik iletişim sağlarlar. Aman siz, siz olun çok önemli şeyleri saklamaya çalışmayın bir Akrep burcu öğretmeniniz varsa direk enselenebilirsiniz. Yaşları genç bile olsa yönetici vasıfları çok güçlüdür. Çoğu zaman eğlenceli bir mizaca sahip olsalar da dillerine hakim olma konusunda biraz zorlanabilirler. İşlerine tutkuyla bağlıdırlar.

Akrep Öğretmen

Akrep öğretmen kendi rolü hakkında çok nettir ve sınıfındaki duruşu arkadaş edinmek veya öğrencileri etkilemek değildir. Onlar derin düşünürler ve öğrencilerine eğitim vermeye odaklıdırlar. Öğrencilerinin performansını geliştirme konusunda her zaman dürüst bir yaklaşım sergilerler.

YAY

Kendisi gülerken öğrencilerini de güldürmeyi başaran Yay burçları, hareketli, dinamik hareketleri ile kendilerini oldukça fazla sevdirirler. Macerayı, doğayı, keşfetmeyi çok sevdiklerinden her türlü kültürel gezilerde başöğretmen görevini üstlenerek, öğrencilerine bilgisini aktarmaya özen gösterir. Sportif aktivitelerde yer almanız için adeta sizleri teşvik ederler. Zihinsel kabiliyet ve becerinin tek başına değil de fiziksel aktivitelerle birlikte kullanılmasını isterler eğitim hayatında.

Yay Öğretmen

Yay öğretmenler öğrencilerin favori öğretmenleridir. İlham verici ve büyüleyici hikayelerle öğrencilerine sınıfta keyifli vakit geçirtirler. Onlar sınıflarında görev başındayken tek bir an dahi sıkıcı geçmez. Yay öğretmeni ile öğrenmek bir keyiftir ve öğrenciler onların uzmanlıkları, ilgileri sayesinde akademik olarak gerçek anlamda beslenip gelişirler.

OĞLAK

Hırslı, düzenli ve sistemli yapıya sahip olan Oğlak burçları, adeta başkumandan gibidir. Tüm yeniliklere açık ancak gelenekçi yapılarından sebep eski metotlarla birleştirerek yol alırlar. Tüm geçmişe ait arşivleri çok rahatlıkla saklar ve gerektiğinde kimsede bulamayacağınız notları size sunarlar. İyi bir eğitim demek boş geçmeyen ders saatleri demektir. Fazla işkolik de diyebiliriz. Buna rağmen disiplini ellerinden bırakmasalar da oldukça merhametlidirler.

Oğlak Öğretmen

Oğlak öğretmenden çok fazla kural ve ev ödevi beklemeye hazırlıklı olun. Çok çalışkandırlar ve öğrencilerini kendilerine inanmaları konusunda motive eder. Eğitimde eğlenme anlayışına inanmazlar. Öğrenciler oğlak öğretmenleri tarafından her zaman hedeflerine ulaşmaya ve hep daha yüksek hedefler koymaya yönlendirilirler.

KOVA

Özgün, kendilerine has tarzları olan Kova burçları, kurulan sistemi doğru buldukları takdirde sonuna kadar savunur ve öğrencilerini de en iyisini yapabilmeleri için grup çalışmalarına teşvik eden rol modellerdir. Soğuk ve mesafeli duruşlarından sebep öğrenciler öğretmenlerinin karşısına çıkarken kendilerine çeki düzen vermek isterler. Aykırı ve hızlı değişen akıl sistemleri ile zaman zaman öğrencilerini de şaşırtabilirler.

Kova Öğretmen

Kova öğretmenleri eğitim verirken hep yeni yol ve yöntemler bulma konusunda büyük bir tutku sahibidir. Bir kova öğretmenin mentorlüğünde öğrenme, öğrenciler için her zaman hatırlanmaya değer bir deneyim olacaktır. Saha gezileri yapmayı seven kova öğretmeni öğrencilerinin müfredatın dışında yeni konular keşfetmelerinde onlara en iyi kılavuz olacaktır.

BALIK

Sezgisel ve sanatsal yönleri oldukça gelişmiş olan Balık burçları, biraz sessiz ve duygusal yapılarından sebep sınıf içinde kim öğretmen kim öğrenci zaman zaman ayırt edilemeyecek durumlara sokabilirler kendilerini. Öğrencilerin dertlerine ortak olarak, dinleyip çözüm üretmek isterler. Fazla ders vererek öğrencilerini yormak istemezler. Ufak bir haksızlığa uğradıklarında çok çabuk karar verip aniden istifa edebilirler.

Balık Öğretmen

Öğretmeler içinde sanatsal becerileri en gelişmiş olanlar balık öğretmenlerdir ve öğrencilerinin özel yaratıcı yetenekler geliştirmelerini ister. Sanatı ve estetiği eğitimin içine belki biraz fazla sokuyor olsalar da bir balık öğretmenden eğitim almak öğrenciler için her zaman tatminkar ve ödüllendiren bir deneyim olacaktır.

Sündüz Taş

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al