Emekli İkramiyesi Kaç Gün İçinde Ödeniyor?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Emekli olduktan sonra ödenen emekli ikramiyesi, kaç gün içerisinde ödeniyor? Emekli ikramiyesi hemen ödenir mi? Emekli ikramiyesi kaç ay sonra ödenir? Emekli ikramiyesinin ödenmesi kaç gün sürer? Emekli ikramiyesi geç ödenirse ne olur?
Emekli olmak için dilekçe veren ve emeklilik işlemlerini başlatanlar, bir kaç ay içerisinde emekli olabilmektedirler. Emekli olduktan sonra ödenen ikramiyelerin ödenmesi ise, kurum ve kuruluşlara göre değişkenlikler göstermektedir.

Örnek verecek olursak eğer: " Önümüzdeki yaz emekli olmayı düşünen bir öğretmen, 15 Mayıs ile Haziran ayı arasında MEBBİS üzerinden ön emeklilik formu doldurup, bağlı bulundukları İlçe MEM'e iletip, Temmuz maaşlarını aldıktan sonra emeklilik işlemlerini tamamlamış olacaklardır.

Peki ikramiyelerin ödenmesi hangi tarihi bulur?

Emeklilik işlemlerini hallettikten sonra, e-Devlet üzerinden işlemlerinizi takibe almanızda fayda olacaktır. En geç bir hafta içerisinde emekli ikramiyesi, Banka Şubenize ödenecektir. 

Burada dikkate almanız gereken en önemli nokta,  ikramiyenizin takibini iyi yapmanız yoksa diğer türlü, banka ikramiye tutarınızı merkezde tutacaktır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak