İstiklal Marşı'nın Kabulü Programı Etkinlik Raporu

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Kurtuluş Savaşımızın amacını ve ruhunu, milletimizin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren İstiklal
Marşı’nın kabul edildiği tarih olan 12 Mart “İstiklal Marşı’nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif ERSOY’u
Anma Günü” olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi İlimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanmıştır.
 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü Etkinlikleri faaliyetlerini yürütmek amacıyla İl Yürütme Kurulu oluşturulmuştur. 

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü çerçevesinde okulumuzda aşağıdaki etkinlikler düzenlenmiş ve uygulanmıştır.
1.   Öğretmen ………….. ve öğrenciler tarafından hazırlanan; günün anlam ve önemini belirten anlamlı sözler, yazı ve şiirler okulumuz panosunda hafta boyunca sergilenmiştir.

2.    11 Mart 2022 tarihinde hazırlanan etkinlikler çerçevesinde programın açılış konuşmasını okulumuz öğrencilerinden …………. ve ……………. yapmışlardır.

3.    Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını okulumuz öğrencilerinden …………. yapmıştır.

4.    Tüm hafta boyunca okulumuzda işlenen derslerde öğrencilere “YÜREKLERDE AKİF, DİLLERDE HÜRRİYET” sloganıyla gerekli eğitimler verilmiş ve konuyla ilgili slaytlar izlettirilmiştir.

5.    Okulumuzun internet sitesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü ile ilgili vidolar paylaşılmıştır ve öğretmen, öğrenci ve veliler bu videoları izlemeleri konusunda bilgilendirilmiştir.  

Yaptığımız tüm etkinliklerle öğrencilerimize “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın.” Sözünü kavratmaya çalıştık.
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol