2023 Yılı 23 Nisan Öğrenci Konuşma Metni

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2022-2023 Eğitim öğretim yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının, 2. ara tatil ve 2023 yılı Ramazan Bayramına denk gelmesi nedeniyle, bu sene bir çok okulda aynı gün 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlanamayacak.
Ancak aynı gün için kutlanmasa da, Bayramın bittiği hafta içerisinde yine büyük bir coşku içerisinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramına ilişkin törenler hazırlanmakta.
23 Nisan törenlerinde konuşması için kısa bir öğrenci metnini sizler için yayınlıyoruz.
Değerli büyüklerim,

Bu anlamlı günde, içinde benim de bulunduğum, gelecekten bir fotoğrafı anlatmak istiyorum sizlere:
Bundan yıllar sonra yine böyle anlamlı bir günü kutluyoruz. Sizlerin devletimize ve milletimize hizmet ettiği görevlerde ben ve arkadaşlarım varız. Bu bayramı bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk yine akıllarda… Bu vatan için şehit düşen, gazi olan büyüklerimizi de şükran duygularıyla anıyoruz. 

Biliyoruz ki sizler bizlere nasıl örnek olduysanız, bizler de çocuklarımıza öyle örnek olacağız. Bu vatanın hangi zorluklarla elde edildiğini, devletimize nasıl sahip çıkmamız gerektiğini asla unutmayacağız. 

Çok çalışıp vatana hizmet etmek, hangi mesleğe sahip olursak olalım en iyisini yapmak tek gayemiz olacak.

Biz yarının büyükleri, sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti’ni hep bir adım daha ileriye götüreceğiz. Bu amaç için çalışırken de tarihimizi ve geçmişimizi, şehitlerimizi unutmayacağız. Çocukluğumuzu doya doya yaşayıp, sizlerden alacağımız emaneti çocuklarımıza teslim edeceğiz.

Bayramımız kutlu, coşkumuz daim olsun…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak