İftihar Belgesi Nedir? Kimlere İftihar Belgesi Verilir?

İlkokul ve ortaokul 5, 6,7 ve 8.  sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın; Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye giren ve  çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren öğrenciler “İftihar Belgesi”  ile ödüllendirilir.

İftihar Belgesi Nedir?
İftihar belgesi ilköğretim, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen bir belgedir. Bu belge öğrencinin okul birincisi olması, başarı elde etmesi, spor faaliyetlerinde bulunması ya da önek bir öğrenci olması durumunda verilmektedir. İftihar belgesi genel olarak öğrencinin sosyal ve kültürel faaliyetlerine göre verilmektedir.

İftihar Belgesi Nasıl Alınır?
Bu belgeyi almak isteyen öğrencilerin spor veya kültürel faaliyetlerde katılması gerekmektedir. Bu faaliyetlerdeki başarılar iftihar belgesi için çok önemlidir. Bu belgenin verileceği öğrenciler öğretmenler ve okul yöneticileri tarafından belirlenir.
İftihar belgesi kane dönemlerinde başarılı öğrencilere verilmektedir. İftihar belgesi için belirli bir not ortalaması veya kane notu gerekmemektedir.

İftihar Belgesi Kaç Kişiye Verilir?
Bu belge genel olarak okuldaki öğrenciler arasından 1 veya 2 kişiye verilmektedir.

İftihar Belgesi Kimlere Verilir?
Derslerinde başarılını olan, sosyal ve kültürel faaliyetlerde başarı sağlayan, sanatsal aktivitelere katılan ve yarışmalarda derece elde edilen öğrencilere onur belgesi verilmektedir. İftihar belgesinin hangi öğrenciye verileceği öğretmenler ve okul yöneticileri tarafından belirlenmektedir.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol