1. Sınıf Velileri İçin Hazırlanmış Karne Mektubu

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

1. Sınıf velileri için örnek karne mektubu. 1. Sınıf öğrenci velileri için hazırlanmış, veli mektup örneği. 1. Sınıfa giden öğrenci velilerine özel hazırlanmış karne mektup örneği. Veliler için hazırlanmış karne mektubu

Sevgili Veli…

Çocuklarımız bir dönemi geride bıraktılar. Bu dönemde neler mi yaptılar? Geldiklerinde daha düzenli çizgi çizemiyorlardı. Yazı yazmayı öğrendiler. E bebeğim e ile başladılar, okuma yazmayı öğrendiler. 2 dakika yerinde duramıyorlardı, günde 40’ar dakikadan 6 ders sınıfta kalmayı öğrendiler. Sayı saymayı, toplama ve çıkarma yapmayı öğrendiler.

Onlar dönem boyunca çok çalıştılar.

Şimdi dinlenme, dinlenirken okuma yazmayı daha da geliştirme zamanı.

Sevgili veli; "Bir konuyu size bir defa daha hatırlatmak istiyorum. Öğrencilerimin tamamının anlama kapasitesi aynı değil. Bu yüzden bazı öğrencilerim daha erken okumaya geçerken ve hızlı okurken bazı öğrencilerim daha yavaş yol alıyor. "

Daha yavaş yol alan öğrencilerimin velileri umutsuzluğa düşmesinler. Biz onlarla da çok çalışacağız ve hızlarını artırmak için çaba harcayacağız.

Tüm bunlara rağmen ileride bazı öğrencilerimiz biraz geride kalacak. Anlama ve algılamada sorun yaşayan öğrencilerimiz olacak. Çocuğunuzun algılama sorunu yaşadığı dönemlerde ilginizin kesintiye uğramayacağını umut etmek istiyorum.

Çünkü biz hiçbir dönemde çocuklarınız üzerindeki ilgimizi azaltmayacağız.Bizim asıl amacımız doktor, mühendis, öğretmen olacak çocuklar yetiştirmek değildir. Bizim tüm gayemiz; dürüst, namuslu, haysiyetli, dik durmayı bilen, doğru sözlü, vatanına milletine faydalı, annesine babasına saygılı, ekmeğini taştan çıkaracak, haksızlık karşısında eğilmeyecek, onurlu bireyler yetiştirmektir.

Bu yüzden eğitim-öğretim hayatı boyunca tüm çocuklarıma aynı ilgiyi göstermeye devam edeceğim.

Çalışkan ya da az çalışkan tüm çocuklarımız bizim çocuklarımız. Lütfen hayatın hiçbir döneminde çocuklarınıza olan ilginizi azaltmayın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak