Sınıf Mevcudu 30'un Altında Olabilir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

 Sınıf Mevcudu Otuzun Altında Kalan Okullara Kura ile Nakil İşlemleri
 İlgi Yönetmeliğin 12'nci maddesinin onuncu fıkrasında; “İlköğretim kurumlarında sınıf mevcutları otuzun altında kalan okulların boş kontenjanları derslerin başladığı haftanın ilk iş gününde
e-Okul sisteminde ilan edilir. Bu okullara kayıt alanı dışından öğrencisini nakil ettirmek isteyen velilerin başvuruları derslerin başladığı ilk hafta içerisinde e-Okul sistemi üzerinden alınır. İkinci haftanın ilk iş günü yapılan nakil başvurularının boş kontenjandan fazla olması durumunda, nakil ile gelecek olanlar
e-Okul sistemi üzerinden kura çekilerek belirlenir ve ardından bu kişilerin nakilleri yapılır.” hükmü yer almaktadır. İlkokul ve ortaokul müdürlüklerince; sınıf mevcutları otuzun altında kalan okulların boş kontenjanları için kayıt alanı dışından öğrencisini nakil ettirmek isteyen velilerin başvuruları 12-16 Eylül 2022 tarihleri arasında e-Okul sistemi üzerinden alınacaktır.
 e-Okul sistemi üzerinden okullara kayıt alanı dışından nakil başvurusu yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın nakil kura başlatma işlemleri bir defaya mahsus olmak üzere 19 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirilecektir.
Bu doğrultuda okul müdürlüklerince gerçekleştirilmesi gereken nakil kura başlatma işlemleri bir defaya mahsus olmak üzere yapılacağı göz önünde bulundurularak aksaklığa meydan verilmemesi ve zamanında tamamlanması hususunda Valiliklerce tüm tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.
Tuncay MORKOÇ
Bakan a.
Temel Eğitim Genel Müdürü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al