Öğretmenlerin ve Okul Müdürlerinin Sene Sonu Yapması Gereken iş ve İşlemler?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


Bakanlığımıza bağlı resmî ilköğretim kurumlarında sene sonunda il/ilçe millî eğitim müdürlükleri, okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından yapılacak iş ve işlemlerin herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden zamanında gerçekleştirilmesi için aşağıdaki hususlar dikkate alınacaktır.

1- 2020-2021 eğitim öğretim yılı faaliyetleri covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler gereği yüz yüze ve uzaktan eğitim imkanlarıyla sürdürülmüş olup yüz yüze eğitimin yapıldığı dönemlerde öğrencilerin okula devamı gönüllük esasına göre belirlenmiştir. Bu kapsamda 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere;

 -Öğrencilerin e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’ne işlenen devam devamsızlık bilgileri dikkate alınmayacaktır.
Ders yılı sonunda yapılması gereken şube öğretmenler kurulu toplantılarında öğrencilerin sınıf geçme iş ve işlemleri görüşülmeyecektir.

2-Öğrencilerin ölçme ve değerlendirme uygulamalarında özellikle seçmeli derslerde karışıklıkların oluşmasını önlemek için öğrenci nakil işlemleri 04.06.2021 Cuma günü mesai saati bitimiyle kapatılacaktır.

3- Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 19'uncu maddesi kapsamında mecburi öğrenim çağı dışına çıkan öğrenciler, ders yılı sonunda "e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi/Öğrenci İşlemleri/Ayrılma İşlemleri" ekranından pasifleştirilecek ve ilgi (a) Yönetmelik'te yer alan "Ek-3 Öğrenim Belgesi" verilerek, açık öğretim ortaokuluna yönlendirilecektir.

4- Sürekli devamsız durumda bulunan öğrenciler "e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi/İlkokul Ortaokul Kurum İşlemleri/ŞÖK-Sınıf Tekrarına Kalanlar/Sürekli Devamsız" ekranından belirlenerek sınıf tekrarına kalmaları sağlanacaktır.

5-Eylül ayında ilkokula başlayacak olmasına rağmen okul öncesi eğitimden yararlanamamış olan çocukların hazırbulunuşluk düzeyini artırmak ve onların ilkokula akranlarıyla eşit şartlarda başlamalarını sağlamak amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 6'ncı maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendi ile 82'nci maddesi hükümleri doğrultusunda okul öncesinde yaz okulları açılacaktır. 2020-2021 eğitim öğretim yılıyla sınırlı olmak üzere, okul öncesi eğitim almamış çocukların öncelikle kaydedilmesi şartıyla, imkânları uygun olan okullarda okul öncesi eğitim almış olan çocuklar da yaz okuluna kaydedilebilir. Okul öncesi eğitimde velilerin tam gün çocuk kulübü talepleri ise Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 83'üncü maddesinin birinci ve ikinci fıkraları ve Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Çocuk Kulüpleri Yönergesi hükümleri gereği açılacak olan çocuk kulüpleri ile karşılanabilecektir. Yaz okulu ve çocuk kulüpleri, karneler verildikten sonraki hafta başlamak üzere açılabilecektir.

PDF'E ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ


 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anahtar Kelimeler:
2021 2022 Eğiitm öğretim Yılı öğretmenlerin Yapması Gereken Iş Ve IşlemlerSene Sonu öğretmenlerin Yapacağı Iş Ve IşlemlerSene Sonu Okul Müdürlerinin Yapması Gereken Iş Ve Işlemler2. Dönem Sonu Yapılması Gereken Iş Ve IşlemlerIkinci Dönem Sonunda öğretmenlerin Yapacağı IşlemlerIkinci Dönem Sonunda Okul Müdürlerinin Yapacağı IşlemlerOkul Müdürlerinin Sene Sonu Yapması Gerekenleröğretmenlerin Sene Sonu Yapması Gerekenleröğretmen2022 Yılı Sene Sonu Yapılması Gerekenler2022 Yılı 2. Dönem Sonu Yapılması Gereken IşlemlerSene Sonu Yapılacak IşlemelrIlkokullarda Sene Sonu Yapılacak Iş Ve IşlemlerOrtaokullarda Sene Sonu Yapılacak Iş Ve IşlemlerLiselerde Sene Sonu Yapılması Gereken Iş Ve Işlemleröğretmenlerin Sene Sonu Yapacağı IşlemlerOkul Müdürlerinin Sene Sonu Yapması Gereken Iş Ve İşlemler?Okul Müdürlerinin Sene Sonu Yapması Gereken Iş Ve İşlemlerSene Sonu öğretmenlerin Yapacağı IşlemlerSene Başı öğretmenin Yapacağı IşlemlerÖğretmenin Yıl Sonu Yapması Gereken İş Ve İşlemleröğretmenlerin Ve Idarecilerin Yıl Sonu Yapması Gerekenleröğretmenlerin Yıl Sonu Yapması GerekenlerIdarecilerin Yıl Sonu Yapması GerekenlerOKUL VE KURUMLAR İÇİN YÖNETİCİ REHBERİEylül Ayı Yapılması Gereken IşlerÖğretmen Yıl Sonu Işlemleriöğretmenlerin Yapması Gereken Iş Ve Işlemler2022 öğretmenlerin Yapması Gereken Iş Ve Işlemler2022 Okul Idaresinin Yapması GerekenlerOkul Idaresi öğretmen IlişkisiOkul Müdürü Okula Gelmiyoröğretmenlerin Yapması Gereken Iş Ve Işlemler 2022öğretmenlerin Yapması Gereken Iş Ve Işlemler 20232023 öğretmenlerin Yapması Gereken Iş Ve Işlemler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13