Yine Öğretmene Saldırı

Okuldan Atılan öğrenci babasını da yanına alıp okul basıp okul müdürünü dövdü. Öğretmenlere yönelik şiddet maalesef hız kesmiyor ve sürekli devam ediyor. Canı sıkılan veli yada öğrenci öğretmeni dövüyor, hatta öğretmenleri öldürüyor. Yetkiler bu durumu sadece kınamakla yetiniyor gerekli cezai yaptırımlar olmadıkça, sadece kınamayla bu olaylara asla çözüm bulunamaz

Okuldan uzaklaşan K.B.Ö, bir süre sonra yanına babası S.Ö., annesi S.Ö. ve amcası O.Ö.'yü alarak geri geldi. Okula giren aile üyeleri, Akgün ile konuşmak için odasına girdi. Aile ile yöneticiler arasındaki konuşma bir süre sonra tartışmaya, ardından kavgaya dönüştü. Kavgada, okul müdür yardımcıları Yusuf Zengin ve Mestan Tarık Ertunç ile Akgün, darp edildi. Kavga, okul polisi, güvenlik görevlileri ve öğretmenlerin araya girmesiyle son buldu. Polis ekipleri, öğretmenlere saldırdıkları iddia edilen şahısları gözaltına aldı. 

“Öğretmenler darp raporu aldı” 
Darp edilen öğretmenler Denizli Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı. Burada yapılan incelemede, Zengin’in kaburgalarında çatlaklar olduğu belirlendi. Ertunç’un ise başından darbe aldığı tespit edildi.  Okul idarecilerinin okul içerisinde darp edildiğini söyleyen Öselmiş, kavganın bir kısmının odada, bir kısmının ise koridorda yaşandığını ifade etti. Öğretmenlerin sağlık durumu hakkında bilgi veren Özelmiş, “Sağlık raporlarını aldılar. Kaburgalarında kırık olan, omuriliklerinde sıkıntı olan, yüzünde ve gözünde şişkinlik olan arkadaşlarımız var. Onların da sağlık işlemleri devam ediyor” dedi. 

Bu olayların öğretmenlere yönelik şiddetin bir an son bulmasını istiyoruz. Hiç kimsenin öğretmene el uzatmaya hakkı yoktur. 

Anahtar Kelimeler:
Yine Öğretmene Saldırı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol