Ünlü Şarkıcı Kıraç İngilizce Eğitim Kalkmalı Dedi, "Sosyal Medyayı Salladı"

Yeni albüm çıkaran ünlü şarkıcı Kıraç, sosyal medya hesabından İngilizce eğitimin kalkması gerektiğini söyledi, sosyal medyada yaptığı bu paylaşım olay oldu.. Kendisinin vatansever biri olduğunu söyleyen şarkıcı Kıraç, İngilizce eğitimi verilmesine karşı. ‘’İngilizce eğitim Türk yaşam şeklini darmaduman ediyor.’’ Şeklinde açıklama yapan Kıraç’a sosyal medyada tepki yağıyor.

Sabah Gazetesi’ne açıklamalar yapan Kıraç, çocuklarının okulda sıkıntı yaşadığını, İngilizce’yi zorla öğrenmeye çalıştıklarını belirtti. Çocuklarının çok çalışkan olduğunu söyleyen ünlü sanatçı, İngilizce dersinin onlar için mutsuzluk kaynağı olduğunu söylüyor.

‘’Türkiye’de İngilizce eğitime son verilmeli. Bazı anne babalar İngilizce öğrenilmesini bir numaralı eğitim olarak görüyor. İngilizce eğitim Türk yaşam şeklini darmaduman ediyor.’’ şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Türkiye bir şekilde Amerikan hegemonyasından kurtulmalı

Ben vatanseverim. Bütün ideolojilerimizi bir tarafa bırakıp vatansever olmamız ve vatanımıza kitlenmemiz gerekiyor, diye Kıraç, kaygılarının çok büyük olduğunu belirtiyor.

Kıraç'ın Instagram paylaşımı da konuyla ilgili eleştiri yapanlara bir cevap niteliği taşıyor.
Röportajında ailesiyle birlikte çiftlikte yaşadığını söyleyen ve Kıraç, günde yarım kilo tereyağı yediğini de belirtti. Kendi hayvanlarının sütüyle yoğurt ve tereyağı yapan Kıraç ailesi, mümkün olduğunca sağlıklı bir yaşam sürmeye çalışıyor.

İngilizce eğitime karşı olduğunu dile getiren Kıraç, sosyal medyanın da gündemine oturdu. Bir anda sosyal medyada en çok tartışılan kişi haline gelen Kıraç ile ilgili öne çıkan paylaşımları sizin için derledik. Ünlü şarkıcıya gelen eğlenceli ve eleştirel tepkiler şöyle;
 

Kaynak: https://storia.me/@coffeeblack/ingilizce-egitim-kalkmali-diyen-sarkici-kirac-sosyal-medyayi-fena-karistirdi-nbsp-nbsp-3hpy?fbclid=IwAR2Sbs59hakG3a7KONdZ2a1Wv9fhNDfYj4ho6C02o3RlsCwSxPfwT5F2Ics


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol