Tarlalarda Çalışarak, Tıp Fakültesini Kazandı

Ne Sosyal Medya Hesabı, Nede Cep Telefonu kullanıyor. Adıyaman'da tütün tarlasında çalışarak, tıp fakültesini kazanmayı başardı.
YKS'de yakaladığı başarı sayesinde, İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesini tam burslu olarak kazandı.
İşte size bir başarı hikayesi

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde yaşayan Hatice Ünlü, tütün tarlasında çalışırken hazırlandığı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) kazandığı derecelerle tıp fakültesine yerleşti.
Ünlü ailesinin 3'üncü çocuğu olan Hatice Ünlü, girdiği YKS sınavının ardından İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesini tam burslu olarak kazandı.
Hatice Ünlü, AA muhabirine, sınav sonuçlarında Adıyaman birincisi ve Türkiye 107'ncisi olduğunu söyledi. Başarısının sırrını düzenli ve disiplinli çalışmak diye tanımlayan Ünlü, "Derslerime, mantığını anlayarak çalıştım, hocalarım ve ailem bana destek oldular. Anneme de yardım ediyordum. Tarlamızda tütün ekiyoruz, sınav öncesinde tarlada da çalışıyordum ve eve gelince ilk işim ders çalışmak oluyordu. Günde yaklaşık 5 saat kadar ders çalışıyordum" diye konuştu.
Hiçbir zaman cep telefonunu olmadığını aktaran Ünlü, "Benim sosyal medya hesabım yok, telefon kullanmıyorum. Bol bol ders çalışıp kitap okuyorum. Buradan arkadaşlarıma ise sosyal medyada zaman harcayacaklarına bol bol kitap okumalarını ve ders çalışmalarını öneririm" ifadelerini kullandı.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol