Psikopat Küçük Kız

Çocukluk döneminde gerçekleşen her şey çocuğun üzerinde bir iz bırakır. Bu yüzden , bu biçimlendirici zamanda iyi duygusal gelişime sahip olmak çok önemlidir  . Sorun, bazen bunun olmaması ve problemlerin daha sonra ortaya çıkmasıdır.


Beth'in başına gelen buydu. Açıklanamayan şeyler yaşadı ve sonunda “psikopat küçük kız” lakabını aldı.

DR.KEN: Ailen senden korkuyor mu? 
DAHA: Evet. 
DR.KEN Onlara ne yapardın? 
BETH: Bıçakla onları korkuturdum

(Beth ile psikolog Ken Magid arasındaki sohbetin alıntı).

Beth Thomas annesini sadece bir yaşındayken kaybetti. Bundan sonra, o ve erkek kardeşi biyolojik babalarının bakımı altında bırakıldı. Gerçek sıkıntının başladığı yer orasıydı.

Baba, iki çocuğu cinsel tacizde bulundu. Doktorlar bu durumu öğrendi ve yetkililere bildirdi Altı ay sonra, bir sosyal hizmet uzmanı iki çocuğun velayetini aldı . Daha sonra pratik bir Hıristiyan çift tarafından evlat edindiler


Çift, Beth'in yanı sıra kardeşi ile de çok ilgileniyordu. Çift kendi çocukları olsun istiyordu, bu yüzden bu iki çocuğu hediye olarak görüyorlardı. Fakat Beth, “üstüne düşen ve bir parçasıyla canını yakan bir adam” hakkında kabuslar görmeye başladı .

Elbiseli küçük bir kız olarak Beth Thomas.
Kabuslar evlat edinen ebeveynlerini endişelendiriyordu, ama gerçekten endişelenen şey Beth'in yapmaya başladığı şeydi. Kardeşinin yanı sıra onlarla çok şiddetli olmaya başladı. Evcil hayvanları bile öldürdü.

Kontrol edilemez bir öfke ile doluymuş gibiydi. Ayrıca kamuoyunda zorunlu olarak mastürbasyon yaptı, hatta kanamasına neden oldu.


Ebeveynler hemen Beth'i cinsel istismarı mağduru olan çocuklarda uzmanlaşmış bir klinik psikoloğa götürmeye karar verdi , Dr. Ken Magid. Çocuklukta cinsel tacizin Beth Thomas'a yaptıkları hakkında keşfettiği şeyler çok aydınlatıcıydı.

Beth iyileşmeyi başardı.
Ken Magid, Beth'in iyiliği için onu hastaneye yatırmanın en iyisi olduğuna karar verdi. Kendisini diğer insanlarla sağlıklı ilişkiler kurmasını engelleyen bağlanma bozukluğu tanısı aldı .

Aynı şekilde, kurallar belirlendi, böylece tıp merkezindeki diğer çocuklara zarar veremezdi. İyileştiği için kurallar gevşetti.

Bütün bunlara rağmen bir soru var. Wa Beth Thomas gerçekten biraz psikopat mı yoksa sosyopat mıydı? Çünkü psikopati doğuştan gelen bir antisosyal eğilimdir. Beyindeki belirli bölgelerin aktive olmadığı biyolojik bir durumdur. Duygular , dürtü ve karar verme ile ilgili alanlar .

Ancak sosyopatide çevre önemli bir rol oynamaktadır. Beth'in durumunda, her şey ihmal edici bir şekilde yetişmesinin bir sonucuydu. Varsayım hala net değil.

“Beth ailesinden ayrıldı ve temel olarak çocukların kontrolü, baskısı ve aşağılanmasına dayanan uğursuz bir“ Bağlanma Tedavisi ”ne gönderildi.”
Tıp merkezinde yapılan çalışmalar, Beth'in dünyadaki hayata uyum sağlamasına izin verdi. Öfke duygularını kontrol etmeyi ve tutarlı davranmayı öğrendi. Ancak, Jose Luis Cano gibi terapistler, Beth'in nasıl davranacağını öğrendiklerini düşünüyorlar. Acısının ve nefretinin tedavi edilmediğini, yalnızca olumsuz davranışlarının sonuçlarının olduğunu söylüyor.
Beth Thomas şimdi yetişkin bir yetişkin. 
Travma sonrası yaşam
Bütün bu dehşetten sonra, bugün Beth bir hemşiredir ve ebeveynlik yöntemleri ve bağlanma terapisi hakkında konuşur . Birkaç ödül kazandı ve çok başarılı bir kadına dönüştü. İş arkadaşlarıyla çok iyi ilişkilere bile sahip ve sıcak bir gülümsemesi var.

Beth Thomas'ın davası, çocukların sağlıklı bir çocukluk geçirmesinin ne kadar önemli olduğunu düşündürüyor . Çünkü az önce gördüğümüz gibi , kötü bir yetiştirmenin korkunç sonuçları olabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol