PROF. AZİZ SANCAR TEK HAYALİNİ AÇIKLADI

Aziz Sancar, Özbekistan’da bir okulu ziyaret etti ve ziyareti sırasında tüm Türk Birliği’ni görmek birarada görmek istediğini belirtti. 

Nobel ödüllü bilim adamı Prof. Aziz Sancar, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bulunan türk okulunu ziyaret etti. Öğrencilerle bir araya gelen Sancar, Türk dünyasının bilime çok ihtiyacı olduğunu söyledi. Sancar kendisine sorulan hayaliniz ne sorusunu, “Şu anda en büyük hayalim Türk Birliği’ni görmek.” diye yanıtladı.

TÜRK OKULUNU ZİYARET ETTİ
Nobel ödüllü bilim adamı Aziz Sancar, çeşitli etkinliklere katılmak ve görüşmelerde bulunmak üzere geldiği Özbekistan’ın başkenti Taşkent’teki Türk Okulu’nu ziyaret etti. Türk Hava Yolları (THY) ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Özbekistan Milli Üniversitesinin davetlisi olarak ülkeye gelen 2015 Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Sancar, Taşkent’te faaliyet yapan Türk İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldi.

ÇOCUKLARDAN BEKLENTİMİZ YÜKSEK
TİKA Taşkent Program Koordinatörü Ali İhsan Çağlar, Taşkent Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Eyyüpkoca, Basın Müşaviri Davut Gazi Benli ve diğer büyükelçilik mensuplarının da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Sancar, çocuklardan beklentilerinin çok olduğunu belirterek, onlardan sıkı çalışmalarını istedi.

TÜRK DÜNYASI BİLİME AĞIRLIK VERMELİ
Sancar, Türk dünyasının bilime çok ihtiyacı olduğunu kaydederek, “Türk dünyasının İngiltere, Almanya, Japonya ve ABD ile yarışabilmek için bilime ağırlık vermesi gerekir.” ifadesini kullandı.

Kaynak: https://qha.com.tr/haberler/prof-aziz-sancar-dan-ozbekistan-a-cikarma-hayalim-turk-birligi-ni-gormek/101195/?fbclid=IwAR0esdByw91K0z6keOIbnPT8FptUxqcIdobbuxazM41jh2x1TKB5-dafrQE

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol