Öğretmenin Fedakarlığı

Belirli yerlere erişimleri olmadığı için engellilerin hangi etkinlikleri kaçırdığını çoğu zaman unutuyoruz. Bu öğretmen olmasaydı, tekerlekli sandalyedeki küçük bir kız, okul gezisini kaçıracaktı.

Ryan Neighbours, açık omurga olarak bilinen, omurganın düzgün şekilde oluşmadığı bir doğum kusuruna sahiptir. ABD'li genç kız bu yüzden şimdiden 40'tan fazla ameliyat geçirdi.

  
Okulu, Ohio Falls'a engebeli arazide bir yürüyüş içeren bir okul gezisi planladığında, 10 yaşındaki çocuk sınıf arkadaşlarıyla eğlenceyi özleyeceğini biliyordu.

Okul, sınıfla önceki gezilerinde her zaman Ryan'ın katılabileceğinden emin olmuştu, ancak bu 2019 örneğinde, ne yazık ki bu sefer işe yaramayacağını düşündü.

Ryan'ın sınıfının yan odasında dördüncü sınıfa ders veren öğretmeni Jim Freeman, on yaşındaki çocuğun annesiyle temasa geçti. Kızının geziye katılabileceğinden emin olmayı çok istediğini ve bu nedenle onu taşıyacağını açıkladı.

Öğretmen sırtı için bir omuz askısı yardımıyla okul gezisinde öğrencisini tüm yürüyüş parkuruna götürdü ve tekerlekli sandalyede olan Ryan'ı da yanında taşıdı.

Böylece arkadaşlarının ve sınıf arkadaşlarının da yaşayabileceği her şeyi deneyimleme şansı buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol