Öğretmen Sınav Olmaz, Sınav Yapar!

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

diyeceğim de bir gülme tutuyor. Neden olmasın arkadaş? Sen kendine güveniyorsan; gerekirse her yıl sınav yapsınlar. Hodri meydan. İlk defa olduğu için eğitimler biraz tekrardan ibaret. Hayat boyu öğrenme diye bir şey var. Bu sınav da teşvik olur işte. Bir öğretmen olarak sınavı onur kırıcı bulmuyorum. Hatta tüm mesleklerde bile olmalı. Öğretmene en başta olmalı. Bu sınava karşı olma olayı biraz "Oynayamayan gelin yerim dar dermiş." meselesi gibi geliyor.
Kaldı ki uzman ve baş öğretmenliğe başvuru isteğe bağlı. 
Eğer buna karşıysan 10 yılı doldurduğun halde başvurmazsın olur biter. Sosyal medyada sanki zorla eğitime sokuluyormuş, bu eğitim zorunluymuş gibi bir hava yaratılmış. Başvurma canım hocam, başvurma! Bu kadar basit. Videoları sessize alıp sağda solda gezerken iyi, işin hilesine kaçıp otomatik diğer videoya geçirirken iyi, MEB sınav yapacağım deyince aaauuv... 
Evet eğitimler sıkıcı, hatta belki de bildiğimiz şeyler ama bir öğretmen böyle yapmamalı bence. Linç yiyeceğimi biliyorum. Eminim birçoğunuz "Biz daha öğretmenler kendi aramızda birlik olamıyoruz." diyecekler ama yapacak bir şey yok. Sırf birlik olalım diye savunmadığım bir düşünceye sarılamam.
Yok hayır adam demiş ki yıllardır şu başarım var, bu başarım var. Şu kadar öğrenciye şu kadar yeri kazandırdım. Şu kadar ödülüm var. Tamam canım hocam işte senin gibi çalışkan bir adam için bu sınav hiçbir şeydir. 
Hatta başta sen istemelisin sınavı ki, senin kazandığın başarıların aksine dersiyle ilgili hiçbir çaba göstermeyen tembel (!) öğretmen bu sınava çalışmaya üşensin, senin gibi çalışkan bir öğretmen full çekip zaten hak ettiğin unvana kavuş. 
Ha bak zaten "Sırf bu sınav benim yetkin olduğumu göstermez." deme diye MEB öğretmenlerden ek çalışma da yapmasını istemiş. Yanlış ya da doğru  olması tartışılabilir ama bir mantığı var be hocam?

Alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı