MEB Kan Verme Kampanyası

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


İlgi : 21.11.2022 tarihli Bakanlığımız ile Türkiye Kızılay Derneği Arasında İş Birliği Protokolü.
Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde yürütülmekte olan afet ve acil durum yönetimi uygulamaları, eğitimler İlgi'de kayıtlı protokol kapsamında Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülmektedir. 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli ve çevre illeri etkileyen deprem neticesinde bölgedeki hastanelerin günlük kan ihtiyacının karşılanması amacıyla ülke genelinde Bakanlığımız tüm çalışanlarının, merkez teşkilatında İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı (MEB Beşevler Kampüsü J Blok), taşra teşkilatında İl Millî Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimleri (İl İSGB) ile İlçe İş Sağlığı ve Güvenliği Büroları (İlçe İSGBR) koordinesinde Türk Kızılay
Derneği ile işbirliği yapılmak suretiyle Kızılay Kan Bağışı Noktalarında kan verme kampanyası başlatılmıştır. Kan bağışı yapacak çalışanlar, kan bağışı mobil uygulamasını yükleyerek 168 Çağrı Merkezi’ni (ücretsiz) arayarak veya www.kanver.org’yi ziyaret edip “Kan Bağışı Noktaları” seçeneğine tıklayarak gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşabilecek ve kan bağışında bulunmak için randevu oluşturabileceklerdir. (http://www.kanver.org/KanHizmetleri/KanBagisiNoktalari).
Olası kan ihtiyacının karşılanması amacıyla gerekli koordinasyon çalışmalarının ivedi olarak başlatılması ve çalışanların gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir.

Bilgilerini ve gereğini önemle rica ederim.
 Sadri ŞENSOY
 Bakan a.
Bakan Yardımcısı

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol