İdealist Öğretmenler

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İdealist öğretmenlere selam olsun 
Mustafa Polat Söke’de bir devlet okulunun müdürü. Okulunu önemseyen, öğrencilerine değer veren, öğretmenlerin rahat çalışması için gayret gösteren ve okulunun gelişimi için çalışan müdürlerden. Bir başka deyişle gözündeki ışığı kaybetmeyenlerden. Yıllar önce bir teneffüs zamanında öğrencileri oyun oynarken izliyor, 4. sınıftan bir öğrencinin futbol oynarken topla hareketleri, oyuna olan ilgisi dikkatini çekiyor. Bu gözlemini okulun beden eğitimi öğretmeni ile paylaşıyor, beden eğitimi öğretmeni de benzer bir görüşte olunca sınıflar arası bir maç ayarlıyorlar, sırf bu öğrenciyi izleyebilmek için. Bu maçta da öğrenci yeteneği ile öne çıkıyor. 
Okul müdürü ilçede branşı futbol olan beden eğitimi öğretmenleri ile görüşüyor, onların da fikirlerini alıyor. Farklı okullarla maçlar ayarlıyor, yine öğrenciyi izletiyor. Hoca öğrencisinin geleceği için Galatasaray altyapısı ile görüşüyor. İstanbul’a gidişle ilgili bazı aksaklıklar ve sıkıntılar sonrası öğrenciyi Bucaspor’a yönlendiriyorlar. Okul müdürü bir yıl boyunca defalarca kez kendi imkanları ile öğrenciyi İzmir’e götürüp getiriyor. 
Bu gidiş geliş ve izlenişler sonrası öğrenci Bucaspor’un altyapısına seçiliyor, belirli bir zaman sonra da A takıma yükseliyor. Bu sırada U14 Milli Takımına da çağrılıyor. 
Biliyorum ki ülkede Mustafa Polat gibi yüzlerce okul müdürü var ve onların sayesinde bir şeylerin değişebileceğine dair umudumuz hiç azalmıyor… 

Alıntı

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol