Görme Engelli Kızı Soğukta Üşüyerek Okula Gitmesin Diye, Kendi İmkanlarıyla Araç Yaptı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Soğukta kızı üşüyerek okula gitmesin diyen fedakar baba, görme engelli kızına kendi imkanları sayesinde araç yaptı.
Hakkari'de kızına maketten yaptığı Anıtkabir'le adını duyuran İnşaat işçisi Mehmet Şerif Karahan, bu sefer de kızının soğukta okula gitmemesi için 40 bin TL harcayarak araba yaptı. Karahan, aracının arkasına da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasını atmayı unutmadı.
Yüksekova ilçesinde ikamet eden inşaat işçisi Mehmet Şerif Karahan, kızına yaptığı maket Anıtkabir'in ardından bu kez de kendi ürettiği araçla gündemde. Kızının yaklaşık 1 kilometre uzaklalıktaki okuluna üşüyerek gitmesini istemeyen baba, takdir topladı. Karahan, aracın arkasına da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasını yapıştırdı.

 
HURDA PARÇALARINDAN YAPTIYeni Mahalle semtinde yaşayan ve bugüne kadar F-16 savaş uçağı, Aylan ve Ümran Bebek, Seyit Onbaşı ve Anıtkabir'i görmeyen kızı için geçen yıl ocak ayında eksi 20 derecede çalışarak 'kardan Anıtkabir' ve 'Aslanlı Yol' yapan inşaat işçisi Mehmet Şerif Karahan, bu kez de yaklaşık 40 bin lira harcayarak hurda parçalardan araç yaptı. Karahan, 750 kilo ağırlığında, 25 beygir gücüne sahip ve 60 kilometre hıza ulaşabilen aracın yapımını 1,5 yılda bitirdi. Karahan, 'Hummer'a benzettiği aracının 20 litre benzinle yaklaşık 150 kilometre gidebildiğini söyledi.
HİRA'NIN BABASI, BU KEZ DE ARAÇ YAPIP, ONU OKULUNA BIRAKTI "ARABAYA MERAKLI GÖZLERLE BAKTILAR" Mehmet Şerif Karahan, eksiklerini tamamladığı aracıyla ilk iş olarak da bugün kızı Hira'yı okuluna bıraktı. Karahan, "Bugün okulların ilk günü olduğu için yaptığım arabayla kızımı okula götürdüm. Öğrenciler arabaya meraklı gözlerle baktı. İnşallah bu öğrencilerde geleceğin en iyi arabalarını yaparlar ve bu yaptığım araba onlara ilham olur. Bundan sonra kızımı yaptığım arabamla okula götürmeyi düşünüyorum. Müşterisi çıkarsa satmayı da düşünüyorum. Amacım kazandığım parayla daha iyisini yapmak" dedi.
Kızını okula bırakmak için 40 bin TL'ye araç yaptı! Aracın arkasındaki Atatürk imzası mest etti
"ARKADAŞLARIM ÇOK BEĞENDİ"Büyük mutluluk yaşadığını belirten Hira Karahan ise, "Arkadaşlarım arabayı çok beğendi ve inceleyip içinde oturdular. Babamı çok seviyorum. Bundan sonrası da benim için eğlenceli olacak. Hafta sonları ise arabamızla gezmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz