Çocukların ve Öğretmenlerin Evde Kalmalarının Sorumluluğunda İhale Yine Öğretmenlere Kaldı

Ülkede sorun kalmamış gibi pandemi süreci, okulların kapalı olması, çocukların ve öğretmenlerin evde olmasının sorumluluğunda ihale gene öğretmenlere kaldı .

“ Uzaktan eğitime alıştı bunlar , faydası olmadığını kendileri de biliyor”, diyen bir gazeteci uzaktan eğitimde ne yaptığımızdan tamamen habersiz bir şekilde yorum yapıp ortaya attı.
Amaç gündem yaratmaksa bravo !!

Yorum yapmak, eleştiri getirmek konu ne olursa olsun gerçek bir sanattır. Bu sanatı layığı ile yapmazsanız olay şeytan taşlamaya döner.
Niyetiniz nedir?
Üzüm mü yemek istiyorsunuz yoksa bağcıyı mı dövmek ?

Eğitimcilerin ellerinden gelen tüm çabayı ortaya koyduğu bu süreçte , öğretmenleri hedef göstermek ” yatıyorlar , boşuna para alıyorlar” gibi küçük düşürücü imajlar vermek kasıtlı yapılan bir şeydir.
İnanın biz sadece çocuklarla çalışsak hiç yorulmayız. Öğretmenlerle ve eğitimle ilgili kimseye bir faydası olmayan, dedikodu potansiyelini aşamayan bu tarz yorumlar bizleri asıl yoran ve önümüze taş koyan şeylerdir.

Bu konuda kişisel olarak tavır gösteririz elbette ama cevabı asıl vermesi gereken bakanımızdır
Herkes okulların kapalı olması nedeniyle eğitimde geri kaldığımızı, bir nesli kaybedeceğimizi söylüyor.

Tavsiyem okullar açılsın. Ama anneler, babalar tüm yetişkinler en az bir sene zorunlu felsefe, psikoloji, sosyoloji, sanat, spor ve ahlak derslerini içeren bir eğitimden geçirilsin..
Çocuklar da bir sene boyunca gene okullara gitsinler ama doya doya oynayıp sevdikleri şeyleri yapsınlar. Kendi başlarına projeler üretsinler.
Görün bakalım ileri mi gidiyoruz, geri mi?

Atatürk ‘ün “Halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır. “ sözünden buralara gelmek toplumun, ailenin, aydın görünüm arkasına gizlenmiş çürümüşlüğün göstergesidir .

TÜLAY OLÇUM
VEDİDE BAHA PARS İLKOKULU-İZMİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol