ÇOCUKLARIN MASUM DUASI

Sancının şiddeti her geçen gün artıyordu. Dayanılacak gibi değildi. Doktora gittim doktor böbreklerim de taş olduğunu 14 milimetrelik iki taşın böbrekten çıkıp idrar yoluna geldiğini bu taşlar için mutlaka operasyon yapılması gerektiğini Hemen ameliyat olmamı söyledi ve ameliyat için gün verdi. Böbrek Taşı sancısı çok zor. Okula geldim öğrencilerim beni görünce çok sevindiler sınıfta ders işlerken yeniden rahatsızlandım. Acile gidip iğne vurdum serum taktılar. Taş için ameliyata karar verdim. Bu kararı verirken kafam çok karışıktı. öğrencilerimi düşünüyordum. Öğrencilerim yeni okumaya geçmişlerdi. Bir hafta okula gelmezsen öğrencilerim ne olacaktı. Bir yandan sağlığım ve taş sancıları dan kurtulmak için ivedilikle ameliyat kaçınılmazdı. Pazartesi ameliyat olmaya karar verdim. Cuma günü son derste öğrencilerime durumu paylaştım izin istedim. Çok duygusal anlar yaşadık. Tüm sınıf ağlıyordu. Gelip boynuma sarıldılar birlikte ağladık. Çocuklar evlerine gittiler. Cumartesi akşamı taş sancısı çoğaldı. Gece yine acile gittim. Bu arada bolbol su içiyordum. Pazar günü taşları düşürdüm. 14 milimetrelik taşların idrar yoluyla düşmesi bir mucizeydi. Taşları sakladım. Pazartesi doktora gittim. Doktor Bey ameliyat için mi geldin. dedi hayır taşları düşürdüm dedim inanmadı olamaz dedi taşları gösterdim bu bir muzice 14 milimetrelik taşların idrar yoluyla düşmesi mümkün değil dedi.
Öğrenci velileri geçmiş olsun dileklerini bildirmek için okula gelmişlerdi.
Öğrencim Ayşenin annesi şunu söyledi: Öğretmenim cuma günü gece yarısı kızım Ayşe'nin üstünü örtmek için odasına gitmiştim. Ayşe gece yarısı yatağında oturmuş ellerini açmış göz yaşları içinde dua ediyordu. Neden yatmadın kızım dedim Anne öğretmenim çok hasta ben öğretmenimi çok seviyorum bir an önce iyileşmesi için Allah'a yalvarıyorum. Öğretmenimiz derslerde şunu söylerdi: Çocuklar günahsız, onların tertemiz yürekleri var çocukların duasını Allah kabul eder demişti. Onun için dua ediyorum. Anne çok duygulanmış kızının boynuna sarılmış dua etmeye devam et demiş.
Ayşelerin ,çocukların yüreklerine dokunmak gerek işinize yüreğinizi koyup samimiyetle işinizi yaparsanız Allah yardım ediyor.Sevgiyle yapılan işin bereketi çok oluyor. İyi ki öğretmen olmuşum bir daha dünyaya gelsem yine öğretmen olurum. Goncalar Solmasın
Hacı Ormanoğlu Yüreğe Dokunan Öğretmen

Anahtar Kelimeler:
ÇOCUKLARIN MASUM DUASI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol