BU ÖĞRETMENİ UNUTMA TÜRKİYE

Size 7 yıl atanmayan öğretmenler için mücadele eden daha sonra Antep'in yoksul bir ilçesinde öğretmenlik yapan bir yakınımdan bahsedeceğim.
Antep'in ilçesine beden eğitimi öğretmeni olarak atanan bu genç öğretmenden, çocukları bir takım sporuna yönlendirmesini ister okul müdürü.
Müdür, genç öğretmenden çocukları takım sporuna yönlendirmesini ister çünkü yoksul ilçede çocukların suça bulaşmasının önüne geçilmelidir.
Genç öğretmen durum tespiti yapar; okulun takım sporu için herhangi bir alanı/bahçesi yoktur. Top, pota, kale, file vb. yoktur.
Öğretmen düşünür taşınır ve çocukları 'bocce' adındaki takım sporuna yönlendirmeye karar verir. Federasyona yazı yazar, malzeme talep eder.
Öğrenciler oyunda başarı gösterir, ilçe ve ilde turnuvalar yaparlar. Çocuklar takımca Mersin'deki 'bocce' turnuvasına katılma hakkı kazanır.
Fakat okulun, çocukların Mersin'de konaklama, yeme içme, ulaşım gibi giderlerini karşılayacak ödeneği yoktur. Genç öğretmen düşüncelidir.
Öğretmen, çocukları Mersin'deki halasının evine yerleştirir. Çocukların genç öğretmenden iki isteği vardır. Birincisi denizi görmek.
İkincisi hamburger yemek. Hatta öyle ki çocuklardan biri hamburgerin yarısını Antep'teki kardeşine götürmek için saklar.
Bu genç öğretmenin adı Ata Önder Atabay'dır ve 10 Ekim'de Ankara Garı'nda IŞİD tarafından katledilmiştir.
Burası Ata Önder'in Malatya Hekimhan'daki mezarının başıdır. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13