Bu Ayıp Bize Yeter! "Lise Müdürünün Paylaştığı Yazı Herkesi Yasa Boğdu". İntiharın Ardından Dram Çıktı

 Bir intiharın ardında yatan gerçekler ve bu gerçeklerin ne kadar acı olduğunu gösteren bir yazı. İşte o ağlatan yazı
BU AYIP BİZE YETER BU AYIP HEPİMİZE YETER
 
Eskil´li hemşehrimiz Seyit TALAŞLI intihar etti. Neden intihar etti? Bir yıl önce hanımı kanserden vefat etti. 4 Çocukla kaldı. Babası kanser hastası, annesi de rahatsız. Eskil´de iş bulamadı. Konya´da üç kuruşluk bir işe girdi. Geceleri işte çalışıyor, gündüzleri de hastanede babasının tedavisi ile ilgileniyordu. Eskil´de kalan çocukları buram buram burnunda tütüyordu. 4 Çocuğundan ikisi de hastaydı. Hasta babası ile imi ilgilensin, hasta anası ile mi ilgilensin yoksa hasta iki yavrusu ile mi ilgilensin. Hangisine yetişsin, hangisine para bulsun. Annesine ´Anne, çocuklarımı çok özledim, burnumda tütüyorlar´ diye ağlamaya başladı, gözyaşları dizinden tırnağına indi. Anne sen da hastasın çocukları da senin başına yıktım geldim´ diyordu gene ağlıyordu. Maddi imkansızlıklar diz boyu. Yetişemiyordu, yetiştiremiyordu. Ne bir zengin çağırıp bir iş veriyordu, ne de bir siyasetçi ´Gel arkadaş, sen ihtiyaçlısın seni işe alalım, çocuklarının başında dur.´ diyordu. Ezanlar okunuyordu, Eskil´deki 15 civarında camiden birbiri peşi sıra. Ama bu imamlardan biri de gelip, halin vaktin nasıldır diye sormuyordu. Biri de ben olmak üzere çocuklarını okutan öğretmenlerden biride evini ziyaret edip, halini durumunu sormuyordu. Bir komşusu, bir hemşehrisi, kısaca bir Allah´ın kulu halini sormuyordu. Gittikçe büyüyordu çaresizliği. Esnaf oturduğu kasanın başında kredi kartı post makinesi ile cırt cırt tahsilat yapıyordu. Siyasetçiler onu görmüyor, zengin çocuklarını işe alıyordu. Biz memurlar ise maşlarını alıp çoluk çocuğumuzla afiyetle yiyorduk, elbiseler alıyorduk. Biz mutluyduk, siyasetçi mutluydu, komşular mutluydu, esnaf mutluydu. Ama Seyit´in evinde çaresizlik her tarafı sarmıştı. 
 
Dayanamadı Seyit, taşıyamadı Seyit. 4 Çocuğunu geride yapayalnız bırakıp ölüme yürüdü. Arkasından dediler ´Keşke yapmasaydı, canına kıymasaydı, öbür dünyasını da mahvetti´ dediler. 
 
Öyle mi? Öyle mi? Öyle mi?
Demek bu çaresizlik ve yalnızlık içerisinde canına kıyan Seyit cehenneme gidecek, bizlerde cennete gideceğiz öyle mi? öyle mi? öyle mi? Eskil´in siyasetçisi, esnafı, memuru, vatandaşı biz cennete gideceğiz öyle mi? öyle mi? öyle mi?
 
Bugün cuma namazında imam camiden bizi kovalamalıydı, ´Demek Seyit yoksulluktan, çaresizlikten, yalnızlıktan canına kıyacak, 4 tane yavrusunu hem öksüz hem yetim hem yalnız bırakacak, siz buna seyirci kalacaksınız, haberdar olmayacaksınız, şimdi burada kılacağınız iki rekat namaz ile Allah´ın rızasını kazanacaksınız, cennete gideceksiniz öyle mi? Hadi varın gidin işinize deyip, camiden kovalamalıydı bizi, ben de dahil olmak üzere hepimizi. Birbirimize ´Cumanız mübarek olsun´ diye mesaj attığımız için, Cumamız mübarek oldu öyle mi?
 
Cennet bu kadar ucuz mu? Seyit çaresizlikten canına kıyarken bizim yediğimiz lokmalar helal mi? Seyit çaresizken canına kıyarken Hacc´a gitmek bize farz mı? Bilmiyorum, hocalar daha iyisini bilir. Seyit canına kıydığı için geride kalan 4 çocuğunun üzerine güneş batarken, biz evlerimizde çoluk çocuğumuzla yemeğe kaşık sallarken, o lokmalar bizim boğazımıza durmalı, çakılıp kalmalıydı. Lanet olsun fakiri görmeyene, lanet olsun fakiri gözetmeyene, lanet olsun bana, lanet olsun bize, lanet olsun hepimize. Daha ne diyeyim. Sakın bize hakkını helal etme Seyit, çekelim cezamızı sonuna kadar, sonuna kadar, bize merhamet etme, biz merhameti hak etmiyoruz.
 
Seyit´in büyük oğlu Recep, görev yaptığım Eskil 75. Yıl Anadolu Lisesinde okuyor. Babasının vefat ettiği gün, babasının Eskil´e kendilerini ziyarete gelmelerini bekliyormuş. Kara haberi alan öğretmen arkadaşlar, sınıftan Recep´i çağırmışlar, Recep heyecanla çıkmış sınıftan ´Herhalde babam geldi´ diyerek. Söyleyememiş arkadaşlar ´baban öldü´ diye.
 
Bu yazıda sarfettiğim kem sözler önce kendime sonra da üzerine alınan herkese. Seyit gitti, gelmez geri, haydi bari seferber olalım geride kalan 4 yavruya, anasına babasına.
 
Büyük oğlunun üzerine hesap açtırıp, hesap numarasını sizlerle paylaşacağım.

http://aksarayhaber68.com/haber/intiharin-ardindan-dram-cikti-21425.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Meltem 2 yıl önce

Gözümüz kör kulağımız sabır olmuş bizim biz maaşı alıp kendi çocuklarımız için biriktirip harcarız lanet ettim kendime sadece kendini düşünen bencil insanlarız bix

Avatar
Sana ne 2 yıl önce

Haddini aşan bir yazı

Avatar
Murat 2 yıl önce

Sözüm tükendiği yer

Avatar
Sevil özkan 2 yıl önce

Daha böyle çaresiz seyitler çok bizler böyle ne ara duyarsız olduk yarabbim

Avatar
Zeynep 2 yıl önce

İnsanlığımdan utandım.Allahım bizim bilmediğimiz ama senin bildiğin tüm çaresiz kullarına yardım et.bizimde haberdar olup yardım edebilmemizi nasip eyle Ya Rabbim

Avatar
Şenay 2 yıl önce

Neden hep çaresizler onurlu olur??? Gerçekten içime işledi ne ara etrafından bihaber toplum haline geldik ???

Avatar
Adil 3 ay önce

Bizde olmak üzere hepimiz suçluyuz ve bizim başımızdakiler 10 ülkeye para dagıtıp kendi vatandaşlarına yabancı olanlar

Avatar
Muallim.1 2 ay önce

Yazı çok alakasız duygu etki uyandırmak için saçma sallamalar yapmış ayrıca neden özellikle imamlara vurgu yapmış orası da ayrı ironi neyse ama olay çok üzüntü verici umarım geride kalıp bu tarz zorlukta olanlara yardım edebilir ders alabiliriz:((