Bir İnsana 2. Şans Vermek Doğru mu?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Size yanlış yapan birine, 2. bir şans vermek doğru mu? Bir insana ikinci şans vermek demek, geçmiş hatasını affetmek, o ilişkinin yeni başlangıcında doğru olabilir mi?

Öncelikle ikinci şans herkese verilmez, bu kişiye ve sergilemiş olduğu, yaşam pratiğine göre değişir. Her şeyden önce, ne istediğini bilecek en önemlisi de, istemeyi bileceksiniz. 
İkinci şans verilmesi doğru mu?

Herkes bir şansı daha hak eder. Kimse mükemmel değildir. Farklılıklarımızı çözebiliriz. İki kişi birbiriyle çok iyi olduğunda basit bir sorun ya da kavga yüzünden ayrılmak istemezler.

Kimin Doğru ve Yanlış olduğu önemli değil, en çok Saygı duymak ve göstermek önemlidir. Gerçek ilişki her zaman düzeltmenin, onarmanın, iyileştirmenin ve değiştirmenin bir yolunu bulacaktır. “İyi, Daha İyi, En İyi” sözünü hatırlayın, asla dinlenmesine izin vermeyin. 'İyi olan daha iyi olana ve daha iyi olan en iyi olana kadar. “Kendinizden mantıksız taleplerde bulunmayın. Bunun yerine kendinizi geliştirmeyi talep edin çünkü bunu yapacak çok yerimiz var. Başarılı insanlar pes etmez ama Kaybedenler pes eder. Maria Boehme

NOT: Kişinin ikinci şansı hak edip etmediğini ancak ikinci şansı verdiğinde anlayabilirsiniz. Bu yüzden ilişkinizin sonunu, zaman belirleyecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al