Aile Okul İçin Harcanan Parayı Dert Yandı, Öğretmenin Verdiği Cevap Herkes Tarafından Takdir Topladı

Okul ihtiyaçları için harcanan para her sene bir çok ailenin canını sıkar. Bir aile okul için harcanan paranın fazlalığından dert yandı ama bir öğretmen öyle bir cevap verdiki, herkes öğretmenin bu cevabını takdir etti

Aile Okul Araç Gereçlerine Harcanan Paradan Dert Yandı – Öğretmenin Cevabı Yüz Binlerce Kişi Tarafından Takdir Edildi
Leland Michael, Iowa’da bir öğretmen.

Bir gün markette alışveriş yaparken okul araç gereçlerinin satıldığı yerde bir veliye rastladı. Çocukları için okul ihtiyaçlarını gideriyorlardı. Öğretmene, bu kadar çok şeyi almanın gerekli olup olmadığını sordular.

Bir süre sohbet ettikten sonra Leland yanlarından ayrıldı. Tam kasada aldıklarını ödeyecekken bir başka veliye denk geldi.

Leland, kasadaki veliyle aralarında geçen sohbeti Facebook’ta paylaşmaya karar verdi.

Bugün markette alışveriş yaparken iki farklı aileye denk geldim ve çocuklarının araç gereçlerine çok fazla para harcadıklarından dert yandılar.

“Çok saçma. Öğretmenler neden bu kadar şey istiyor bilemiyoruz” dediler.

Onları aldıkları araç gereçlerden benim alışveriş arabamda da görünce muhtemelen benim, öğrencilere bu kadar çok araç gereç aldıran öğretmenlerden biri olduğumu düşündüler.


Kasadayken her şey değişti. Önümdeki bir babanın okul ihtiyaçları aldığını gördüm. Bana, “Siz öğretmensiniz değil mi? Yaptığınız her şey için size minnettarız. Görüyorum ki ihtiyacı olan öğrenciler için siz de araç gereç almışsınız. Size nasıl teşekkür etsem bilemiyorum” dedi ve 25 dolarlık hediye çeki verdi. Elimi sıktıktan sonra kızıyla beraber gülerek oradan ayrıldı.

Babanın söyledikleri beni çok etkiledi. Yine de bir önceki ailenin söyledikleri aklımdan çıkmadı.

Aile, “Okul bu kadar para harcanacak kadar önemli değil. Öğretmenlere güvenimiz kalmadı. Eğitim bu kadar masraf gerektirmemeli” demişti.

Bütçeniz kısıtlıysa ve çocuklarınıza okul araç gereçleri alamıyorsanız endişelenmeyin. Artık her okulda durumu kötü olan öğrencilere okul araç gereçleri hediye ediliyor. Ancak ebeveyn olarak sizin göreviniz çocuklarınıza doğru mesajı vermek. Bana hediye çeki veren babanın kızı, okulun ne kadar önemli olduğunu babasından duyduktan sonra okula daha hevesli gidecek.”

Öğretmen çok haklı. Eğer aileler okula önem vermezlerse, çocuklardan okulu önemsemelerini nasıl bekleriz?

Öğretmenin gönderisi 400 binden fazla kişi tarafından Facebook’ta paylaşıldı. Siz de paylaşarak mesajının yayılmasına yardımcı olun.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13