2024 Yılı En İyi Hayatta Kalma Film Önerileri?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Gemi kazaları, uçsuz bucaksız vahşi doğa, uçak kazaları veya diğer felaketler onları tetiklese de, bu gerilim hikayeleri (bazıları gerçek hikayelere dayanmaktadır!) sizi evde kalmaktan mutlu edecek.

Diyelim ki vahşi doğaya bırakıldınız. Veya bir teknede akıntıya bırakın. Veya bir uçak kazasında mahsur kaldınız, hatta uzaya fırladınız. Hayatta kalmak için gerekenlere sahip misiniz? Muhtemelen en iyi hayatta kalma filmlerini izlerken herkesin aklından geçen şey budur : Bu durumda ne yapardım ? (Büyük olasılıkla bir daha başaramayacağım. Yürüyüş botlarımı ve üzerimde yararlı bulabileceğiniz diğer malzemeleri alabilirsiniz.)

Bu hayatta kalma hikayelerini bu kadar ilgi çekici kılan kişi-doğa çatışmasında çok ilkel bir şey var. Bazıları gerçek hikayelere dayanıyor ve bu hikayelerin sizi etkileme olasılığı daha da yüksek. Diğerleri ise eğlence değeri açısından güçlendirilmiş, bu da onları doğal bir eğilime sahip aksiyon filmlerine daha çok benzetiyor . Bazıları ise felaketleri çok büyük boyutlara taşıyor, bu yüzden hayatta kalma hikayelerinden çok dünyanın sonu filmlerine daha yakınlar . (Ve orada biraz korku filmi de var mı? Evet, çünkü kendi başına olmak oldukça korkutucu.) Bir dahaki sefere kan basıncınızın yükseldiğini hissedeceğiniz ruh halinde olduğunuzda, bu hayatta kalma filmlerinden birini izleyin. ve evinizdeki rahat koltuğunuzdan izlediğiniz için şükredin.


En iyi hayatta kalma filmleri arasında iyi bir seçim olan Moonfall'da Patrick Wilson, ay yörüngesinden atıldıktan sonra dünyanın hayatta kalmasına yardım etmek zorunda olan bir astronot rolünde yer alıyor.

Ay Düşüşü (2022)
Kısmen hayatta kalma filmi, kısmen dünyanın sonu filmi olan Moonfall , Ay'ın bir şekilde yörüngesinden çıkması durumunda neler olabileceğine dair teoriler üretiyor. (Spoiler uyarısı: Çok fazla felaket.) Patrick Wilson, Halle Berry ve John Bradley, ayı düzeltirken ailelerini yükselen gelgitlerden ve düşen enkazlardan korumaya çalışan sıra dışı bilim adamlarından oluşan bir ekibi canlandırıyorlar.

En iyi hayatta kalma filmleri arasında iyi bir temizlik seçimi olan Crane'de kaya sccodelario, fırtına, sel ve timsah istilasında babasına yardım etmek zorunda kalan bir kadını canlandırıyor.

OLAĞANÜSTÜ
Tarama (2019)

Crawl'ın izleyicileri her zaman endişelendiren basit bir dayanağı var. Fırtına nedeniyle tahliye emri sırasında evinden çıkamayan babasıyla ilgilenen genç bir kadını konu alıyor. Evde sel suları yükselirken ikilinin hayatta kalması gerekir ve dev bir timsah içeri girmeyi başarır.

En iyi hayatta kalma filmleri arasında iyi bir temizlik seçimi olan Adrift'te Shaliene Woodley, bir yatta yelken açmaya yardım etmek zorunda olan ve bir kasırgayla karşılaşan bir kadını canlandırıyor.

STX FİLMLERİ
Başıboş (2018)

Aşık iki genç, zengin bir çifte teslim etmek için 44 inçlik bir yatla okyanusu aşmayı kabul eder; ne ters gidebilir? Mesela bir kasırga. Fırtınanın ardından tekne denizde kaybolur ve film bir aşk hikâyesinden bir hayatta kalma hikâyesine dönüşür.

En iyi hayatta kalma filmleri arasında iyi bir seçim olan Sığ Sular'da yıldızlar, bir köpekbalığı saldırısından sağ çıkmak zorunda kalan bir sörfçüyü canlandırıyor.

Sığlıklar (2016)
Blake Lively, tek başına sörf gezisi ters giden ve çevresinde bir köpekbalığı dolaşırken onu bir kayanın üzerinde mahsur bırakan bir tıp öğrencisini canlandırıyor. Tekrar karaya çıkabilmek için güneşle, susuzlukla ve tabii ki köpekbalığıyla yüzleşmek zorunda.

En iyi hayatta kalma filmleri arasında iyi bir seçim olan The Martian'da Matt Damon, Mars'ta tek başına hayatta kalmak zorunda olan bir botanikçiyi canlandırıyor.

Marslı (2015)
Andy Weir'in kendi yayınladığı romanından uyarlanan The Martian , Kızıl Gezegen'de mahsur kalan bir botanikçinin (Matt Damon tarafından canlandırılıyor) hikayesini konu alıyor. Nasıl kendi tek kişilik mürettebatı olabileceğini ve bir kurtarma ekibinin geri dönmesine yetecek kadar uzun süre (ya da muhtemelen sonsuza kadar) hayatta kalabileceğini bulması gerekiyor.

En iyi hayatta kalma filmleri arasında iyi bir seçim olan The Revenant'ta Leonardo Dicaprio, vahşi doğaya meydan okumak zorunda olan bir sınır adamını canlandırıyor.

Diriliş (2015)
Bu film, Leonardo DiCaprio'ya En İyi Erkek Oyuncu dalında ilk Akademi Ödülünü, yönetmen Alejandro González Iñárritu'ya da Birdman'den sonra ikinci Oscar'ını kazandırdı . Ölüme terk edilen, yalnızca hayatta kalmak için çölden kendi başına çıkmak zorunda kalan ve bu süreçte her türlü dehşeti geride bırakan bir sınır adamının hikayesini anlatıyor.

En iyi hayatta kalma filmleri için iyi bir seçim olan Everest'te, yıldızlar Jake Gyllenhaal ve Jason Clarke, Everest Dağı'nın zirvesine keşif gezileri düzenlemeye çalışan iki adamı canlandırıyor.

Everest (2015)
Bu film, zirveden aşağı inmeye çalışan insanların kar fırtınası, hastalık ve diğer ölümcül veya ölümcüle yakın komplikasyonlarla karşı karşıya kaldığı 1996 Everest Dağı felaketinin gerçek hikayesini anlatıyor. Normal bir yükseklikte izlemeniz sizi mutlu edecektir.

Her şey kayboldu, en iyi hayatta kalma filmleri için iyi bir temizlik seçimi, Robert Redford'u tek başına ters giden bir yelkenli yolculuğunda oynayan bir adamı canlandırıyor.


Her Şey Kayıp (2013)
Robert Redford bu filmdeki solo ve neredeyse sessiz performansıyla büyük beğeni topladı. Teknesi bir nakliye konteyneriyle çarpıştıktan sonra hiçbir iletişim veya GPS ekipmanı olmadan denizde kaybolan bir denizciyi canlandırıyor. Yardım bulabilmek için kendi teknolojisini (sekstant yapmak gibi!) doğaçlama yapması gerekiyor.

En iyi hayatta kalma filmleri arasında iyi bir seçim olan Yerçekimi, Sandra Bullock'u dünyaya geri dönmeye çalışan yalnız bir astronot rolünde canlandırıyor.

Yerçekimi (2013)
Uzayda hiç kimse yardımınıza gelemez. Sandra Bullock neredeyse tamamen tek başına olan ve mekiği uzay enkazı tarafından yok edildikten sonra Dünya'ya güvenli bir şekilde nasıl döneceğini bulması gereken bir astronotu canlandırıyor. Bu film çıktığı dönemde En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Film dahil 10 Akademi Ödülüne aday gösterildi ve En İyi Yönetmen dahil bunlardan yedisini kazandı.

En iyi hayatta kalma filmleri arasında iyi bir temizlik seçimi olan kon tiki, pasifik boyunca balsa ağacından bir salla yelken açmaya çalışan bir grup adamı konu alıyor

NORDİSK FİLMİ
Kon Tiki (2013)

Bu filmde bir geçmişe dönük macera filmi unsurları var: 1947'de Norveçli bir kaşifin liderliğindeki bir ekip, Güney Amerika'daki eski insanların da aynı şeyi yapabileceğini kanıtlamak için hafif, balsa ağacından bir sal üzerinde Pasifik'e yelken açmaya çalışıyor. Yol boyunca köpek balıkları, fırtınalar ve açık denizin tehlikeleriyle karşı karşıya kalırlar. Her ne kadar fantastik bir varsayım gibi görünse de gerçek bir hikayeye dayanıyor ve sal hala Oslo'daki bir müzede sergileniyor.

Life of Pia, en iyi hayatta kalma filmleri için iyi bir temizlik seçimi, Suraj Sharma'yı bir kaplanla birlikte bir salda mahsur kalan bir genci canlandırıyor.

Pi'nin Hayatı (2012)
Yann Martell'in romanından uyarlanan Life of Pi , bir gemi kazasından sonra bir sal üzerinde mahsur kalan ve yetişkin bir Bengal kaplanı da dahil olmak üzere birkaç hayvanın hayvanat bahçesine nakledildiği Piscine Molitor "Pi" Patel'in hikayesini konu alıyor. Yönetmen Ang Lee'nin elinde, cesur olmaktan ziyade güzel görünen bir hayatta kalma filmi; Film 12 Akademi Ödülü'ne aday gösterildi ve En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Müzik ve En İyi Görsel Efekt ödüllerini kazandı.

Hayatta (1993)
Bu film, uçağı And Dağları'nın yükseklerine düşen Uruguaylı bir ragbi takımının gerçek hikayesini ve hayatta kalmak için katlanmak zorunda kaldıkları olağanüstü (ve bazen de iğrenç) mesafeleri anlatıyor. Ethan Hawke, Josh Hamilton, Josh Lucas ve Ileana Douglas'ın yer aldığı yığılmış bir oyuncu kadrosuna sahip.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al