Vergi dilimi enflasyonla yarışmaya başladı. Bir yandan enflasyon öbür yandan vergi dilimi kıskacındayız. Memurlar olarak, birinden kaçarken diğerine yakalanıyoruz.

Enflasyona bağlı maaş artışıyla azıcık soluklanacaktık ki, vergi dilimi yakaladı.

Maaşlara uygulanan %15, %20, %27… vergi dilimleri enflasyona bağlı olarak yapılan maaş zamlarını geri alıyor. Çünkü enflasyona bağlı maaş artışları karşısında vergi dilimi aralığında yeni bir düzenleme yapılmadı.

Yüksek enflasyonla maaşlara yansıyan artışlar karşısında, vergi dilimi aralıklarında bir çalışma yapılarak, aralıkların yeniden belirlenmesi gerekir.

Yetkililerden beklentimiz vergi diliminin daimi olarak %15’te sabitlenmesi.

Ülke koşullarımız daimi olarak buna imkan tanımıyorsa,  enflasyon makul bir seviyeye düşene kadar, geçici de olsa vergi diliminin %15’te sabitlenmesi.

Çünkü bir yandan enflasyon maaşlarımızı eritirken, öbür yandan da vergi dilimine bağlı kesinti maaşlarımızı kırpıyor.

Memurlar olarak elde kalan maaşlarla; enflasyon ve vergi dilimiyle aynı kulvarda yarışamıyoruz.

Memurlar olarak havlu attık, su istiyoruz!

Ülke enflasyonu makul bir seviyeye düşene kadar da olsa vergi dilimi %15’te sabitlensin.

 Ancak temennimiz daimi olarak memur maaşlarındaki vergi dilimi kesintisinin %15’te sabitlenmesi ya da vergi dilimi aralığının yeniden düzenlenmesi.

Yetkililerden gerekli düzenlemeyi bekliyoruz.

Kadriye Demirel

Eğitimci Yazar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı