Uzman ve Başöğretmenlik Unvanının Emekliliğe Etkisi Var mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Uzman ve Başöğretmenlik Unvanın Emekliliğe Etkisi Var mı?
MEB'de şu an görevde bulunan uzman öğretmenler ve başöğretmenler, emekli olduklarında normal öğretmenlerle aynı emekli maaşını alacak ve aynı ikramiye ödenecektir.
Dolayısıyla öğretmen, uzman öğretmen ve başöğretmen olarak emekli olmuş olmasının, maaşına veya ikramiyesine bir katkısı olmayacaktır.
Emekli maaşı hesaplamaları yapılırken özellikle öğretmenler için 657 sayılı kanunun Eğitim ve Öğretim Hizmetleri sınıfı için belirlenen usüller göz önüne alınır. Bu usüller şu şekilde belirtilmiştir:
1. Derece 3000,
2. Derece 2200,
3. Derece 1600,
4. Derece 1100,
5. Derece 900,
6. Derece 800,
7. Derece 500,
8. Derece için de 450 ek gösterge rakamıdır.

Yani emekliliği yaklaşmış veya emekli olan öğretmenler, kariyer basamakları sınavıyla hiç bir hak kazanamayacak.
Bu uygulamanın yanlış olarak lanse edildiği dönemde, özellikle kariyer basamakları sınavına ilişkin yanlışların çok fazla olduğu görülmekte.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı