Uzman ve Başöğretmenlik Sınavının Kaldırılması için İmza Kampanyası

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Eğitim fakültesinden öğretmen olarak mezun olduk. Buna rağmen uzman ve başöğretmenlik için sınav şartı ile karşı karşıyayız. 

Ancak eğitim fakültesi mezunu olmadığı halde ücret karşılığı pedagoji dersleri alarak ve bundan dolayı yüksek lisans yaptığı varsayılarak öğretmen olanlara ise sınavsız uzman öğretmen olma hakkı tanınmıştır. Pedagojik formasyon dersleri alabilmek için 1 yıl fazla eğitim alanlara tanınan Kariyer Basamakları sınav muafiyeti tüm eğitim fakültesi mezunlarına da tanınmalıdır.

Eğitim Fakültesi okuyarak pedagojik formasyon derslerini almış olmak mağduriyet yaratmamalıdır. Eğitim Fakültesi mezunu olmak, bir öğretmene ceza olarak dönmemelidir.

Meslekte 20 yılını doldurmuş öğretmenlere Başöğretmenlik başvuru hakkı tanınmaması büyük haksızlıktır, bu hak tanınmalıdır.

Bu eşitsizliğin giderilmesini, eğitim fakültesi mezunlarına yıl şartına bakılarak uzmanlık ve başöğretmenlik (eğitim fakültesinden mezun olanların 10 yılını doldurmuşlara uzman, 20 yılını doldurmuşlara başöğretmen) unvanı verilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. 

Eğitim fakültesi mezunlarına sınav şartı kaldırılsın, 20 yılını doldurmuş öğretmenlere başöğretmenlik başvurusu hakkı tanınsın. Kariyer Basamakları Eğitim Programı videoları zorunlu olmasın. Öğretmenlerin dinlenme hakkı elinden alınmasın

Ankete Katılmak İçin TIKLAYINIZ

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol