Uzman ve Başöğretmenlik Sınav Süresi Ne Kadar?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Binlerce öğretmen, uzman ve başöğretmenlik sınavı için ÖBA eğitimlerini tamamlama yarışındalar.

MEB kariyer basamakları yönetmeliği çerçevesinde, 10 yılını dolduran öğretmenler uzmanlık, 20 yılını dolduran öğretmenler ise, başöğretmen unvanına sahip olacak.

Peki uzman ve baş öğretmenlik için sınav süresi ne kadar olacak? Sınavda 100 soru çıkacağı bilinmekte. Peki bu 100 soru için kaç saat süre verilecek? Sınav soruları nasıl olacak?

Sınavda soru kalıbı nasıl olacak? Kısa ezber gerektiren sorular mı, yoksa KPSS eğitim birimlerinden gibi paragraf çıkarım soruları mı olacak? 

Milli Eğitim Bakanlığı soruların tarzını ve süresine ilişkin bir açıklamada bulunmadı.

Ancak uzman öğretmenlik sınav süresinin, 120 dakika olması beklenmekte.

Sınav sorularının nasıl ve ne şekilde sorulacağına dair bir bilgide bulunmamaktadır. Umarız sınav öncesinde, örnek sorular yayınlanıp, öğretmenlerin kafalarına takılan sorulara yanıt verilir.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı