Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu Yayınlandı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

1. Bu kılavuz 12/05/2022 tarihli ve 31833 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği” ve Eylül 2016 tarihli ve
2708 sayılı Tebliğler Dergisi’nde yayımlanan “Millî Eğitim Bakanlığı Merkezî Sistem Sınav Yönergesi” hükümlerine göre hazırlanmıştır.
2. Bu kılavuzda, Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı uygulanması ile ilgili usul vem esaslar yer almaktadır.
3. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı 19 Kasım 2022 tarihinde Türkiye saati ile saat 10.00’da 81 il sınav merkezinde yapılacaktır.
4. Adaylar Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı’na görev yaptıkları ilde bulunan sınav merkezlerinde gireceklerdir.
5. Yurt dışında görevli olanlar ile aylıksız izinde bulunan adaylar, 11-17 Ekim 2022 tarihleri arasında http://meb.ai/SinavBasvuru adresinden başvurmaları hâlinde sınav merkezi
(sınava gireceği il) değişikliği talebinde bulunabileceklerdir.
6. Kendilerinin veya birinci derece yakınlarından birinin tedavisi uzun süren bir hastalığının olması nedeniyle görev yaptıkları il dışında bulunan adaylar, bu durumu sağlık raporuyla
belgelendirmeleri kaydıyla 11-21 Ekim 2022 tarihleri arasında http://meb.ai/MazeretBeyan adresinden başvurmaları hâlinde sınav merkezi (sınava gireceği il) değişikliği talebinde bulunabileceklerdir.
7. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavına katılmaya hak kazanan adaylar 01 Kasım 2022 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.
8. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı soru ve cevapları 19 Kasım 2022 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.
9. Adaylar “Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu 2022” ve ilgili mevzuat

 http://www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabileceklerdir.

Kılavuzun Tamamına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al